Wpis z mikrobloga

#pracbaza #wykop #zarobki

Czy jest ktoś na wykopie, kto zarabia mniej niż 10k netto poza mną? Jeśli jesteś - proszę zgłoś się, bo mi tak głupio być samotnym biedakiem na stronie gromadzącej największe elity RP, a tak to nas chociaż dwóch będzie :/

Nie ma dnia abym nie przeczytał, że ktoś stęka że 10k to drobniaki, że za 3k to mu się nie opłaca wstawać z łóżka a stawka 100 zł/h to chyba jak kończysz licbazę i masz ledwo maturę, żeby się za takie grosze męczyć. Wszyscy mając 18 lat mają 10 lat doświadczenia w programowaniu i 4 firmy prowadzą, a mi tak głupio trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 188
  • Odpowiedz
@Khaine:
To tak jak jest w pokerem czy bukmacherką. Jak o tym czytasz, to głównie piszą ludzie, którzy wygrywają, przegrywający milczą. Programiści zarabiający 4k nie chwalą się tym publicznie.
Dlatego trzeba wierzyć statystykom, nie randomom z mikro. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Khaine:

Tylko, że te oferty to są już dla ludzi z naprawdę wysokimi kwalifikacjami i jak widać nie ma ich wiele


Bzdury gadasz. 500zł na b2b da się dostać po 1.5 - 2 latach pracy. Z taką stawką startowałem 3 lata temu (mając raptem 1.5 roku doświadczenia w java) w Warszawie. Faktycznie trzeba wtedy trochę umieć, ale tragedii też nie ma.

Ofert za tą stawkę też było od groma.
Poszukaj po
  • Odpowiedz
@damw: No ja zaraz będę miał rok w C++ + kilka miesięcy w C#, ale firmy zwykle wymagają dosyć "wycelowanych" technologii, więc tak naprawdę jeden rok jest nierówny drugiemu. Bo można w dosłowie 2 miesiące łyknąć doświadczenia w jakiejś mocno potrzebnej dla kogoś technologii i mieć silną kartę przetargową a można przez 5 lat pracować w jakichś egzotykach, których znajomość nie ma żadnego znaczenia poza jedną, konkretną firmą.

U mnie w
  • Odpowiedz
@Khaine: Przecież tu duża większość to gimby. W dodatku gdzieś tam ktoś robił badanie i wyszło że ludzie mają tendencję do zawyżania swoich zarobków żeby byli postrzegani jako bardziej zaradni życiowo. No chyba że ktoś liczy na socjal to wtedy płacze że bieda.
  • Odpowiedz
@Khaine:

U mnie w firmie tak właśnie wegetują programiści. X lat już pracują używając jakichś pradawnych frameworków C++ sprzed standardu 98 no i co z tego, że mają nawet pewnie i z 8 lat doświadczenia, jak całe to doświadczenie jest w takim wąskim zakresie?


No tutaj się z Tobą zgodzę. Jak trafisz w dobry projekt to w 1.5 roku nauczysz się więcej, niż inne osoby w 5-8 lat w słabym projekcie.
  • Odpowiedz
@damw:

inni poświęcą czas na naukę nowych technologii


Ja to choćbym chciał, to nie mam kiedy. Życie trzeba jakieś mieć. Wychodzę z założenia, że jak w pracy się niczego nie uczę, to się szuka pracy takiej, gdzie będę się uczył. Ale praca z transportem już zajmuje 9-10h z dnia, a jeszcze jakieś treningi, robienie sobie żarcia etc i choćby chciał to nie za bardzo jest kiedy. Na weekendzie można posiedzieć kilka
  • Odpowiedz
@zaqwsxdsa: C++/C# jestem. Frontend na js to nie mój rewir, PHP też nie ( ͡º ͜ʖ͡º) I duże miasto na W, takie na Wiśle. A jak szukałem we wrześniu to nie było nawet gdzie wysyłać CV.
  • Odpowiedz
@Khaine: no spoko rozumiem. Ale nie każdy przecież 15k ma zarabiać ;) Tak samo jak nie każdy ma możliwość/checi się uczyć, a już zwłaszcza po godzinach. Twoja wypłata jest wypadkową masy różnych czynników:
1) aktualne umiejętności
2) poznane technologie i frameworki
3) szybkość zdobywania wieszy
4) miasto w którym pracujesz
5) branża
6) kapitał zagraniczny/krajowy
7) poświęcany czas na nauke/konferencje itp
8) umiejętności miękkie
9) jak dogadujesz się z innymi ludźmi,
  • Odpowiedz
@Khaine: lol, mówisz, że stawki dla seniorów widzisz raz na ruski rok? xD
Do mnie sami przysyłają takie oferty, ale fakt czasami wymagania są bardzo duże i wiem, że nie im nie sprostam.
Pierwsza lepsza oferta z mojego maila: 110/h netto, elo (takich ofert jest kilka w tygodniu)
  • Odpowiedz
@prnppp: Ja im odpowiedziałem, że nie chcę B2B jeszcze i na tym się temat generalnie zakończył ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tutaj się nie ma co dziwić, bo raczej szukali kogoś już głębiej siedzącego w temacie i tak.
  • Odpowiedz