Wpis z mikrobloga

#pracbaza #wykop #zarobki

Czy jest ktoś na wykopie, kto zarabia mniej niż 10k netto poza mną? Jeśli jesteś - proszę zgłoś się, bo mi tak głupio być samotnym biedakiem na stronie gromadzącej największe elity RP, a tak to nas chociaż dwóch będzie :/

Nie ma dnia abym nie przeczytał, że ktoś stęka że 10k to drobniaki, że za 3k to mu się nie opłaca wstawać z łóżka a stawka 100 zł/h to chyba jak kończysz licbazę i masz ledwo maturę, żeby się za takie grosze męczyć. Wszyscy mając 18 lat mają 10 lat doświadczenia w programowaniu i 4 firmy prowadzą, a mi tak głupio trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 188
  • Odpowiedz
@Khaine: ja mam nie dość że 9k to jeszcze brutto ;/
Też IT i też nie wiem skąd te 15
Ja w tym zawodzie już raczej więcej nie wyciągnę moze do 10 dojade , no ale skoro anony mogą to może i mi się poszczesci xD
  • Odpowiedz
@Khaine: Większość tutaj jest pewnie w technikum informatycznym i oni myślą, że zaraz po skończeniu będą się o nich bić, żeby zostali programistami 15 k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie w ich wieku też tak myślałem i widzę po młodych ludziach których spotykam na co dzień, że oni też są tacy naiwni

Szkoda mi ich trochę bo Polska ładnie umie zdeptać wyobraźnię xD
  • Odpowiedz
@stokujo: to że ktoś pracuje to raczej pewne, bardziej mi chodzi o zakres wiedzy jaki ktoś posiada.

Sam pracuję w javie 1,5 roku - w Szczecinie za pensje 2,5 k netto - teraz od miesiąca Warszawa za 4,5 k netto, w sumie pracę znalazłem szybko - 2tyg ale jakoś nie zauważyłem aby rekruterzy się o mnie "zabijali"
Doświadczyłem -
Braku odpowiedzi na cv, głupie testy na kartkach, 3 poziomową rekrutację aby
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: to nie wina Polski, rynek IT mamy bardzo przyjemny.

No ale jak ktoś ma rok doświadczenia w gównotechnologii, cośtam robił na studiach (sorry, ale w większości nic niewarte rzeczy) to i nie ma co liczyć na seniorską pensję. I się frustruje, i pojawiają się takie wątki.

@dinor913: masz 1.5 roku doświadczenia. Jesteś juniorem, a szukasz seniorskiej pensji? xd I się dziwisz, że rekruterzy nie dzwonią jeszcze?

Jak nabierzesz xp
  • Odpowiedz
@rskk: U mnie to chyba nawet prezes firmy tyle nie zarabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą zastanawia mnie skąd ta kwota niech będzie nawet to 10k - ile niby więcej ktoś taki umie, niż ktoś kto zarabia 4k? Bo to mnie też zastanawia. Przestrzał zarobkowy jest ogromny, ale jakoś nie wydaje mi się aby ten za 10k był 2,5x lepszy od tego za 4k. Ja często
  • Odpowiedz
@zaqwsxdsa: Napisałem że zarobki mam ok. Bardziej narzekam na procesy rekrutacyjne które strasznie mnie zniechęciły do ponownego szukania pracy.

Brak odzewu na cv - dzwonienie po miesiącu - dwóch i zdziwienie że znalazłem prace.
Głupie testy na kartce.
3 poziomową rekrutację aby dowiedzieć się że proponują mi 4 tys netto na b2b
  • Odpowiedz
@MrocznyBrokul: Gdzie ja napisałem, że narzekam? Ten wpis dotyczy innego tematu. Natomiast na marginesie:

Nie chcesz pracować w B2B


Bo mi się nie opłaca jeszcze w to gówno babrać, za rok albo dłużej będę myślał.

piszesz w coraz mniej popularnym języku


A jak na ironię teraz z niego więcej ofert niż z popularnego C# i prędko C++ nie umrze. Z Javy jest 2-3x tyle ofert co z C++, to fakt.

nie
  • Odpowiedz