Wpis z mikrobloga

Witajcie Motomirki :-) mam do Was pytanie, jestem na dobrej drodze do kupna auta (a przynajmniej mi się tak wydaje) chciałem wybrać między #kia ceed 2007 1.4 benzyna 109 km, przebieg nieco ponad 100 tys.zalozone nowe opony zimowe, a #opel astra h 1.8 140 km z LPG wyposażenie kosmo, narazie więcej danych brak. Oba auta w hatchback. Szacuje że astra będzie palić koło 10 l gazu a kia 7 benzyny oczywiście wchodzi q grę ale trochę później instalacja. Za plus Opla gaz i większa moc minus podobno ciężki do diagnostyki i podatność na korozję... Plusy ceeda przebieg, prostota w diagnozie, minus to właśnie ten słabszy silnik... Czy ktoś może jeździ lub jeździł tymi autami? Co byście polecili albo co wybrali na moim miejscu?
#motoryzacja #lpg
  • 19
  • Odpowiedz
@angelNH: znajomy ma astre i tam ciągle coś się dzieje, check engine non stop 110 koni na ceed w zupełności wystarcza do normalnej jazdy, nie wiem co teraz ludzie myślą, każdy chce 200 kuni bo inaczej to nie jedzie xd
  • Odpowiedz
@angelNH Opel to zło absolutne, jak jeszcze miałem służbową Insignie to więcej czasu stała w ASO niż przed firmą, aż któregoś pełnego dnia podczas drogi strzeliła opona i dostałem Mondeo(ʘʘ)
  • Odpowiedz
@angelNH: jeździłem astra z 1.4t w gazie fabrycznym i jest to najgorsze auto jakim miałem okazję jeździć
Minusy:
- słabe wyciszenie (powyżej 140 radio musiało być dużo głośniej a o rozmowie zappmnij)
- słabe zawieszenie (trwalosc) plus słabe trzymanie na drodze
- mega awaryjne zasilanie gazem. Miałem w ciągu 1.5 roku kilka wizyt w ASO z tym związane,
- tandeta w środku niezależnie od wyposażenia, plastiki trzeszcza, są nie mile
  • Odpowiedz
@angelNH: popatrz na necie, ale generalnie trzyma sie super w zakretach i ogolnie jest dosyc sztywny. Przed zakupem mierz luz zaworowy ipamietaj, ze pierwsze wersje napinacza lancucha rozrzadu bywaly wadliwe.
  • Odpowiedz
@angelNH: pomiar pod pokrywa zaworow, okolice 50-100zl. Regulacja raczej duzo, ale mozna szlifowac szklanki chalupniczo, jak ktos w okolicy to robi. Jak ma za ciasno to bym odpuscil. Moj po 200k na gazie ma luz w normie.
  • Odpowiedz