Wpis z mikrobloga

Pytanie które miałem już zadać kilkukrotnie, ale nigdy nie było okazji.
Może trochę blahę ale jeśli ktoś ma odpowiednią wiedze o ruchu drogowym może mi coś napisz ( ͡º ͜ʖ͡º)

pic pro xD Obrazek przedstawia sytuacje gdzie pojazd czerwony jedzie sobie grzecznie przez rondo następnie #!$%@? się przed niego z dużą prędkością ciężarówka. Pojazd czerwony nie spodziewał się takiego manewru ze strony kierowcy ciężarówki i nie wyhamował (uderzył w bok ciężarówki przodem pojazdu) Kto w takiej sytuacji jest winien kolizji, jakie mogą być tego konsekwencje prawne.

Jeśli namieszałem to proszę mnie poprawić ale chyba wiadomo o co chodzi

#ruchdrogowy #prawojazdy #drogi #kodeksdrogowy #prawo trochę #samochody #pytanie
PonuryMruk - Pytanie które miałem już zadać kilkukrotnie, ale nigdy nie było okazji.
...

źródło: comment_0FWZzw55NEeFnzw8kH5ik5WpD1i9uDFu.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: Nie odpowiem ci na to pytanie ale dołączę swoje bo też mnie nurtuje. Korzystając w powyższego obrazka:
Ja, jadąc niebieskim autem, wjeżdżam spokojnie na rondo na którym nie ma jeszcze czerwonego, bo dopiero co #!$%@? z niesamowitą prędkością. Uderza mnie w bok albo w tył. Nicy wszystko wskazuje na to, że ja wymusiłem ale ... chyba tak nie jest, skoro nie było go jeszcze na rodzie. Jak to jest?
  • Odpowiedz
@Srala-Bartek: jeśli jesteś już na rondzie, a przed wjazdem nie było znaków musisz cały czas zachowywać szczególną ostrożność. Metoda prawej ręki działa. Wyobraź sobie podobną sytuację tylko, że na zwykłym skrzyżowaniu bez świateł i bez znaków, chcesz skręcić przed pojazdem, który masz po prawej stronie ręki podczas skrętu. Musisz ogarniać czy zdążysz a jak nie to poczekać, zwolnić itp
  • Odpowiedz