Wpis z mikrobloga

Trochę to smutne, że mogę tu napisać "rrrrrr" a nie mogę tego powiedzieć na głos


@Antyperspirant: Ja mam trudności z wypowiadaniem "c", "dz" ,"s", "z" - witaj w klubie nie potrafiących poprawnie wypowiedzieć swojego nicku
  • Odpowiedz
Miałem niegdyś znajomego z "francuskim R", który poproszony o powtórzenie słów "Ordzi rak w rabarbarze" nie był w stanie "wysłuchać" swej wady - zupełnie, jak gdyby nie miał świadomości jej istnienia. Z grzeczności nigdy nie zwróciłem mu uwagi i po dziś dzień nie wiem, kto trollował kogo.
  • Odpowiedz
@Lord_Gerwazy: samemu sie tego nie slyszy, naprawde - mi sie bardzo rzadko zdarza, zebym uslyszala swoje #!$%@? "r"

Poza tym serio, ludzie, logopeda nie zawsze pomoze - niemowienie "r" to efekt uboczny roznych wad, na niektore pomoze logopeda, na inne nie, dochodzi tez kwestia wieku. Kiedy ja poszlam do logopedy w wieku 16 lat juz uslyszalam, ze jest za pozno.
  • Odpowiedz
@progresso99: przecież to jest wypok tutaj są sami specjaliści którzy potrafią zdiagnozować i przedstawić sposób leczenia w jednym zdaniu nie to co te frajery lekarze po studiach medycznych i kilkunastu lub kilkudziesięciu latach doświadczenia w zawodzie którzy czasem kilkanaście minut prowadzą wywiad z pacjentem
  • Odpowiedz
@Antyperspirant: Też nie wymawiałem "r, sz, cz, dż, ż". Wizyty u logopedy mi pomogły. Z perspektywy czasu (chodziłem w podstawówce) to wydaje mi się, że pokonanie tego zajęło mi lata. Najpewniej to były miesiące 3-4( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz