Wpis z mikrobloga

@Antyperspirant: czy jesteś w stanie przy otwartej jamie ustnej sięgnąć językiem do zgrubienia na podniebieniu za górnymi zębami? Powinno to wyglądać tak jak na obrazku. Jeśli masz nawet nieznacznie skrócone wędzidełko to prawdopodobnie bez przecięcia się nie obędzie. Możesz sobie pogooglać o ankyloglosji i nie wierz logopedom, którzy mówią, że da się to rozciągnąć, bo to tylko strata czasu i pieniędzy. Wizyta u chirurga jest tu jedyną receptą :).
kupaarbuza - @Antyperspirant: czy jesteś w stanie przy otwartej jamie ustnej sięgnąć ...

źródło: comment_U8dd2Q0XMj8F6qzVzx0xvawux7nvq8Xd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Antyperspirant: Same sesje z logopedą nie wystarczą. Musisz poza tym ćwiczyć sam, żeby efekty przyszły szybciej i żeby szybciej weszło w nawyk. Nie wiem ile spotkań będzie potrzebnych, ale jak nie będziesz polegał tylko na nich to na pewno mniej ;-)
  • Odpowiedz
  • 2
Ja nauczylem sie uzywac r tylko wtedy gdy nie moge danego slowa zastapic innym albo kilkoma innymi, ale sprobuje cos z tym zrobic bo jesli byla by to kwestia tylko rozciecia jakiejs blony to by bylo kuhwa piekne
  • Odpowiedz
@Antyperspirant: Jak się nie nauczyłeś mówić to tak jest.. nie warcz tylko powiedz R, powietrzem z buzi a nie z gardła
Nie da się nie wymówić poprawnie R korzystając powietrza z buzi.. bo jak spróbujesz wypowiedzieć nie poprawnie to bedzie tylko cisza i nie wydasz żadnego dźwięku.
  • Odpowiedz
Do wszystkich "idź do logopedy, leniu": Ja chodziłam do logopedy przez trzy lata, ćwiczyłam regularnie w domu, próbowałam wszystkiego. Czasami jest tak, że macie za gruby język, za wysokie podniebienie, po prostu anatomicznie organizm jest trochę #!$%@? i nie da rady nauczyć się wymawiać 'r'. Więc nie oceniajcie nikogo i nie zgrywajcie wujka dobrej rady, jeśli sami nie jesteście zorientowani w temacie.
  • Odpowiedz
@BeSmarter: Potem jak przestało to być śmieszne, to nowym hasłem było "lubie małe dzieci"... pamiętam jak stałem przy drzwiach, a za mną kobieta z dzieckiem i musiałem powiedzieć hasło... ( )
  • Odpowiedz