Wpis z mikrobloga

Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu. Tak jak szanowna @takapani zauważyła, żadna antykoncepcja nie działa w 100% przypadków. Musisz liczyć się z tym, że może dojść do zapłodnienia.

Nie jestem wierzący i uważam, że aborcja powinna być dopuszczona tylko w skrajnych przypadkach, czy to w celu ratowania życia i zdrowia matki w przypadku poważnego ryzyka dla jej zdrowia czy utraty życia, czy to w przypadku gwałtów. Generalnie nie da się ująć systemowo wszystkich przypadków, więc należałoby rozpatrywać je indywidualnie. Jestem za pozostawieniem statusu quo w tej sprawie, choć mogę się mylić bo nie znam szczegółów.

To, co wykonała pani ze zdjęcia poniżej (głównie chodzi mi o jej argumentację) to coś strasznego. Moim zdaniem to jest dowód na to, że nie można dopuścić do sytuacji, w której dokonanie aborcji będzie możliwe ot tak.


Reagan słusznie zauważył, że wszyscy zwolennicy aborcji zdążyli się już urodzić. Ta pani pozbawiła życia istoty, która w niedalekiej przyszłości byłaby człowiekiem takim jak my jesteśmy, rozumnym i uczuciowym. Aborcja owszem dokonana była na płodzie, który tym człowiekiem jeszcze nie był, bo dopiero się wykształcał. Odebrała mu szansę na życie bo, uwaga, wolała uprawiać seks nie licząc się z konsekwencjami, oddała się przyjemności. Dalej, co straszniejsze, nie chciało jej się wychowywać dziecka, szukać i zadbać o lepsze warunki na życie. Znów dla wygody, czyt. przyjemności.

Ta kobieta przejawiła totalny brak odpowiedzialności za swoje czyny. Gdyby miała 10 lat to bym to zrozumiał, ale nie kobieta w pełni dorosła, matka dwójki dzieci. Pomijam absolutnie to, że ryk krów przy odbieraniu cieląt ją bardziej zszokował niż fakt, że brakiem odpowiedzialności i kierowaniem się własną wygodą pozbawiła kogoś życia.

Mentalne dno.

#aborcja #neuropa #czarnyprotest #4konserwy #nataliaprzybysz #bekazlewactwa
źródło: comment_y9xjKFSMRKSgOFdhx2GMfEEcV8W8VlHW.jpg
  • 205
@Cender:

to zduś przyczynę czyli pohamuj się i nie uprawiaj seksu skoro tak bardzo go nie chcesz zamiast usuwać konsekwencje

Ile Ty masz lat, 12?

Wiesz, że nie może istnieć szczęśliwy związek bez seksu, prawda?* Czy tego za bardzo nie przemyślałeś?


Żal Ci płodu, a nie jest Ci żal dzieci z rozbitej rodziny, które zostaną same po tym jak mąż odejdzie do innej?
chcesz mi powiedzieć, że uprawiasz seks bo chcesz mieć kolejne dziecko, a nie dlatego, ze Ci daje satysfakcję?

nikt nie płodzi dziecka żeby je wyskrobać. W większości wypadków ciąża to jest wypadek/wpadka. Możesz się na to oburzać, możesz żyć w celibacie lub spłodzić dziesiątkę, ale tak właśnie jest.


@wnocy: Idąc tym rozumowaniem - tak samo nikt nie bierze narkotyków żeby się zaćpać, albo żeby rozjechać kogoś samochodem pod wpływem. Możesz się
oprócz nazywania płodu kimś zamiast czymś napisałem coś źle, mistrzu?


@Cender: Jest to zasadniczy błąd na którym konstruujesz całą resztę swojego kulawego obrazu sytuacji i problemu. Że tak to prymitywnie ujmę, abyś zrozumiał w swym zacietrzewieniu:
"coś" nie można zabić - jest to rzecz nieożywiona - jak np. przedmiot, kwiatek czy zlepek komórek,
"kogoś" można zabić.

@Szymon90:

Podejmując współżycie dobrowolnie godzisz się na to, że może byc tak że spłodzisz dziecko.


tak. Z tym się mogę zgodzić.

Tylko nie trzeba nikogo uśmiercać, żeby poskładać złamaną rękę.


Tak. Chociaż, żeby np. wypełnić dokumentację potrzebna jest kartka, która powstałą dzięki uśmierceniu drzewa. Teraz należałoby się zastanowić, dlaczego życie "zlepka komórek" jest ważniejsze/cenniejsze od życia rośliny.

@TulipanowyPostumentMelodii:

Idąc tym rozumowaniem - tak samo nikt nie bierze narkotyków żeby się
@Cender: Pomimo tego, że nie jesteś wierzący, swoim wpisem kreujesz się na osobę bardziej papieską od papieża. Seks uprawia się nie tylko w celu poczęcia potomstwa, ale również, olaboga, dla czystej przyjemności. Mówienie o zlepku komórek które nie mają świadomości jako o osobie to robienie kurtyzany z logiki. Trochę więcej sensu ma stwierdzenie, że ten 'zlepek komórek' jest potencjalną osobą, ale jeśli tak myślisz, to powinieneś uważać masturbację za masową zbrodnię-
podaj mi przykład, kiedy w wyniku masturbacji doszło do zapłodnienia w analogii do stosunku płciowego


@Cender: A co to ma wspólnego z tym co napisałem? Ja tylko staram się pokazać Tobie jak idiotyczną logiką się kierujesz.
Plemnik MÓGŁBY zapłodnić KIEDYŚ komórkę jajową, Ty robiąc sobie dobrze, nie dopuszczasz do tego. Nie powzwalasz powstać życiu, życiu które jak sam mówisz, mogłoby być inteligentne i uczuciowe. A na dodatek nie ponosisz konsekwencji swoich
@Dutch:

Ile Ty masz lat, 12?


Powiedz mi, co jest niedojrzałego w chęci ponoszenia konsekwencji własnych czynów? Moim zdaniem brak powyższego świadczy o niedojrzałości, co próbujesz mi chyba zarzucić pytając o wiek. Zresztą, jak zapewne wiesz, argument wieku świadczy o braku innych. Mam 26 lat i udany, 6-letni związek z dziewczyną. Naprawdę chcesz się licytować "kto da wyżej" i tym samym będzie mieć rację?

Wiesz, że nie może istnieć szczęśliwy związek
@Cender:

Skąd wiesz, że nie może?

Z badań psychologów? Polecam poczytać np. prof. Wojciszke.

Mam 26 lat i udany, 6-letni związek z dziewczyną.

Gratuluję. I podziwiam, że jesteś gotowy na dwanaścioro dzieci - zakładam że uprawiacie seks, a w końcu:

żadna antykoncepcja nie działa w 100% przypadków. Musisz liczyć się z tym, że może dojść do zapłodnienia.

Szacun.

Co?

Jeśli to proste zdanie Cię przerosło, to sugeruję nie wypowiadać się
@Lk_hc:

Jest to zasadniczy błąd na którym konstruujesz całą resztę swojego kulawego obrazu sytuacji i problemu. Że tak to prymitywnie ujmę, abyś zrozumiał w swym zacietrzewieniu:

"coś" nie można zabić - jest to rzecz nieożywiona - jak np. przedmiot, kwiatek czy zlepek komórek,

"kogoś" można zabić.


Może jestem zbyt prymitywny, aby w internetowych dyskusjach obrażać drugą stronę. Być może ma to związek z "próbą bycia na siłę obiektywnym". W każdym razie
@demagog:

Trochę więcej sensu ma stwierdzenie, że ten 'zlepek komórek' jest potencjalną osobą, ale jeśli tak myślisz, to powinieneś uważać masturbację za masową zbrodnię- wszak plemniki to też potencjalne osoby.


Różnica polega na tym, że medycyna nie zna przypadku, żeby z masturbacji powstał człowiek. Ze "zlepku komórek" powstałego przy stosunku tak się często dzieje, i to jest chyba najczęstszy sposób.

Papieżem nie jestem, sam seks uprawiam dla przyjemności. Różnica polega na
Ale Ty nie adoptujesz syna albo córki z domu dziecka, bo przecież jesteś za aborcją i umywasz rączki.


@Wells66: Już odwracasz kota ogonem? Nie krępuj się, odpowiedz na pytanie. Ile dzieci adoptowałaś lub zamierzasz adoptować w najbliższym czasie?
Czy jesteś tylko typową miłośniczką płodów, która traci nim zainteresowanie jak tylko opuści ono brzuch matki?
@Dutch:

zakładam że uprawiacie seks

jestem aktywny w tej sferze. Stosując metody antykoncepcji nie zapewniające 100% skuteczności mam poczucie odpowiedzialności w sytuacji, kiedy one zawiodą.


Przecież Ci to napisałem wyżej, po co zakładasz? Napisałem również:

Stosując metody antykoncepcji nie zapewniające 100% skuteczności mam poczucie odpowiedzialności w sytuacji, kiedy one zawiodą.


Wcale nie chce mieć 12 dzieci. Na chwilę obecną nie chcę mieć (jeszcze) nawet pierwszego. Choć liczę się z tym, że
no dobrze, ale taki komar to też żyjący organizm. Bycie żyjącym organizmem nie jest jakoś specjalne.


@wnocy: Naturalnie, warto jednak zauważyć, że zarodek homo sapiens to jest człowiek, skoro to odrębny organizm homo sapiens (duh), więc "istota" (w dodatku "istota ludzka"), z czym miałeś problem na początku. Błąd jest w nieodróżnianiu plemnika od zarodka, tak jakby gamety były stadium rozwoju człowieka, bo mają przecież jedną komórkę. Pakujesz się z głupim argumentem
Argument o konieczności nieuprawiania seksu jest absurdalny. Równie dobrze mógłbyś napisać "nie jedź samochodem bo możesz spowodować wypadek i kogoś zabić".


@The_Riddler: Bzdura. Ludzie jezdza samochodami bo to ich praca, bo im to ulatwia zycie, bo musza. Nie wielu jezdzi dla czystej przyjemnosci, chocby dlatego, ze paliwo kosztuje.
@Cender:

A to, co #!$%@?ła tamta kobieta, to przepraszam, ale w moim odczuciu jest to jednocześnie straszne i śmieszne.

Dat fil, kiedy żyjesz w kraju, w którym bezrozumne rozmnażanie się przez patologię zyskuje poklask, a racjonalne, świadome planowanie rodziny nazywane jest "odjebywaniem"... Nie jestem fanem pani Przybysz, ale w Sztumie powinna zgnić co najwyżej za gwałt ze szczególnym okrucieństwem na muzyce, nie za planowanie rodziny.

Co ma dokonanie aborcji do rozbicia
@Cender: ale to nie jest kwestia twojego sumienia ani sumienia żadnego księdza czy polityka tylko kwestia sumienia matki / kobiety, która jest w ciąży. jeżeli coś nie dotyczy ciebie to znaczy, że nie ma nic wspólnego z twoją moralnością i masz gówno do gadania. zygota nie może mieć takich samych praw jak rozwinięty płód czy już ukształtowanie w łonie matki dziecko (tuż przed urodzeniem). aborcja jest wykonywana w szpitalu przy udziale
Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że liczba komentarzy (szczególnie tych przychylnych) mnie zaskoczyła, że nie zamierzam już odnosić się do każdego, bo po prostu nie mam czasu ani chęci na wszystko odpisywać, w tym się powtarzać i odpowiadać w kółko na te same pytania i zarzuty.

@nico112:

Zajebista rada, coś w stylu jak nie chcesz zginąć w wypadku samochodowym to nie podróżuj samochodem...


No... powiem Ci, że trochę tak jest. Może
@Cender: Moj Ty czcigodny rycerzu AKAPu, nie wiem czy ktos to wklejal ale powinno to sie tu musowo znalezc.

nie uprawiaj seksu


A ja lubię uwodzić #rozowepaski . Raz w tygodniu, po #pracbaza , pozwalam sobie na małe szaleństwo. Myję się dwie godziny w wannie, golę i cały depiluję. Następnie otwieram szafę i wyjmuję jedną ze swoich pięknych jaskrawokolorowych koszul, wkładam jeansy LEE i buty HILFIGERA. Najlepszy antyperspirant pod pachy, żel
Siadając za kółko musisz liczyć się z tym, że jest małe prawdopodobieństwo na uczestniczenie w wypadku. Liczysz się z utratą zdrowia czy nawet życia, bez względu na to czy to Ty spowodujesz wypadek czy ktoś inny. Jeśli zależy Ci na zminimalizowaniu ryzyka obrażeń własnych zapinasz pasy, czy nawet kupujesz bezpieczniejsze samochody. Nikt Ci jednak nie zagwarantuje, że nie stracisz zdrowia czy życia. Jeśli chcesz uniknąć w 100% śmierci za kółkiem to po
Wchodzimy może zbyt daleko w jakieś filozoficzne rozważania, ale moim zdaniem płód, nazwany przez Ciebie zlepkiem komórek, jest żywą istotą.


@Cender: Jest to tak samo żywa istota jak kwiaty czy trawa. Życie jak wiesz ma wiele poziomów - ty próbujesz to przedstawić w formie zero jedynkowej i w ten sposób chcesz wygrać dyskusję, ale ci się to nie uda, bo tak jak wspomniałem, Twoje i innych prolajfofców rozumowanie na ten temat
@Cender:

Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że liczba komentarzy (szczególnie tych przychylnych) mnie zaskoczyła

Policzyłem - liczba przychylnych komentarzy = 17
Po odjęciu komciów pana @Szymon90 który naprodukował ich aż 8, zostaje 10.

(z czego większość to proste "mądrze prawisz OPie, aborcja to zuo", w kontraście do rozbudowanych, logicznych, uargumentowanych komciów drugiej strony)

10. Na ~90.
Confirmation bias to jednak piękna rzecz ( ͡° ͜ʖ ͡
@Dutch: nigdy nie poklaskiwałem patologii, bo oni szczególnie nie biorą odpowiedzialności za uprawianie seksu, i podejrzewam, że gdyby było to dozwolone i nie było 500+, to dużo częściej dokonywaliby aborcji niż niepatola

Co do drugiego, nieuprawianie seksu przeciwstawiam wzięciu odpowiedzialności za jego uprawianie, jeśli nie jesteś (nie Ty konkretnie) na tyle dojrzały żeby liczyć się z konsekwencjami, będzie lepiej dla wszystkich, żebyś nie obcował z kobietami
Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu


@Cender:
Jeżeli chcesz żyć to nie jeździj samochodem, przecież możesz mieć wypadek.

To jest #!$%@? logiki motzno...

Szansa na ciążę przy stosowaniu normalnych form antykoncepcji (nie kalendarzyka tak jak pan bóg powiedział) jest minimalna. Każda osoba wie, że antykoncepcja nie jest w 100% skuteczna, ale to nie powód, aby odmawiać sobie seksu dla przyjemności.

A Pani wzięła na siebie konsekwencję
@Cender: A widzisz. Jest takie porzekadło:
"Jeśli jedna osoba mówi Ci, że jesteś koniem - daj jej po pysku, jeśli druga - poważnie się zastanów, jeśli to samo powie trzecia - kupuj siodło".

Może jednak coś jest na rzeczy?
Bo chyba ciężko zakładać, że hobby tych ~40-50 osób, które naprodukowały nieprzychylne komcie jest zabijanie dzieci nienarodzonych? :)
@Pawu1on: Argument maksymalnie z dupy co wielokrotnie tłumaczyłem. Gwałcenie w afryce dozwolone, wiec nie zabraniajmy tego u nas, bo ktoś może sobie wyjechać i gwałcić przecież. Albo coś jest moralnie złe i trzeba tego zakazać, albo nie - nie ma znaczenia czy gdzieś za granicą na to pozwalają czy nie i tyczy się to wszystkich spraw.
@Cender: Dlaczego niby dziecko z gwałtu jest gorsze niż dziecko z związku? Co za obrzydliwe myślenie. Jak już jesteś przeciw aborcji to bądź przeciw aborcji. Co do Przybylskiej to brawa dla niej za ten wywiad i wypromowanie aborcji za granicą - w końcu kobiety mogą wykonać ten zabieg w każdym kraju, który graniczy z Polską. Nie można zmusić kobiety do porodu - to zwyczajne barbarzyństwo.