Wpis z mikrobloga

Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu. Tak jak szanowna @takapani zauważyła, żadna antykoncepcja nie działa w 100% przypadków. Musisz liczyć się z tym, że może dojść do zapłodnienia.

Nie jestem wierzący i uważam, że aborcja powinna być dopuszczona tylko w skrajnych przypadkach, czy to w celu ratowania życia i zdrowia matki w przypadku poważnego ryzyka dla jej zdrowia czy utraty życia, czy to w przypadku gwałtów. Generalnie nie da się ująć systemowo wszystkich przypadków, więc należałoby rozpatrywać je indywidualnie. Jestem za pozostawieniem statusu quo w tej sprawie, choć mogę się mylić bo nie znam szczegółów.

To, co wykonała pani ze zdjęcia poniżej (głównie chodzi mi o jej argumentację) to coś strasznego. Moim zdaniem to jest dowód na to, że nie można dopuścić do sytuacji, w której dokonanie aborcji będzie możliwe ot tak.


Reagan słusznie zauważył, że wszyscy zwolennicy aborcji zdążyli się już urodzić. Ta pani pozbawiła życia istoty, która w niedalekiej przyszłości byłaby człowiekiem takim jak my jesteśmy, rozumnym i uczuciowym. Aborcja owszem dokonana była na płodzie, który tym człowiekiem jeszcze nie był, bo dopiero się wykształcał. Odebrała mu szansę na życie bo, uwaga, wolała uprawiać seks nie licząc się z konsekwencjami, oddała się przyjemności. Dalej, co straszniejsze, nie chciało jej się wychowywać dziecka, szukać i zadbać o lepsze warunki na życie. Znów dla wygody, czyt. przyjemności.

Ta kobieta przejawiła totalny brak odpowiedzialności za swoje czyny. Gdyby miała 10 lat to bym to zrozumiał, ale nie kobieta w pełni dorosła, matka dwójki dzieci. Pomijam absolutnie to, że ryk krów przy odbieraniu cieląt ją bardziej zszokował niż fakt, że brakiem odpowiedzialności i kierowaniem się własną wygodą pozbawiła kogoś życia.

Mentalne dno.

#aborcja #neuropa #czarnyprotest #4konserwy #nataliaprzybysz #bekazlewactwa
źródło: comment_y9xjKFSMRKSgOFdhx2GMfEEcV8W8VlHW.jpg
  • 205
@Mysciak: Protestowala kiedys przeciwko podawaniu zastrzykow wczesnoporonnym zwierzetom?

@RatownikMagiczny: kobieta tego nie moze zrobic legalnie. Taka mozliwosc maja za to mezczyzni.

W sumie to jestem zdziwiona ze na potralu dla stuleji gdzie co drugi placze ze jeszcze nie ruchal jest tylu zwolenikow nieruchania ze wzgledu na ciaze xD
Skoro nie chcesz mieć dziecka to nie uprawiaj seksu, po prostu.

@Cender: To świetnie że masz taki sztywny kręgosłup moralny i twarde zasady. Tylko proszę, zachowaj je dla siebie i pozwól żyć innym zgodnie z ich światopoglądem i ich zasadami.
@qoszmar: w pełni bym się z Tobą zgodził gdyby nie sytuacja, że to oni wpływają na życie innych istot, między innymi dokonując na nich aborcji, uciekając tym samym od odpowiedzialności za swoje czyny

chodzi mi tylko o to, żeby liczyć się ze wszystkimi konsekwencjami swoich działań a nie unikać odpowiedzialności