Wpis z mikrobloga

@oleorl: W mieście nie ma reguły bo to zależy od korków. W trasie od 5,9 do 6.3. Zrobiłem mapę na 175 KM i spalanie mi spadło z 6,6. Z #!$%@? boxem na dachu spalanie w długiej trasie wzrasta o ok 0.7 litra. Aha i auto w automacie
@oleorl: Ja miałem spory problem z 1.9 (150 kunia) - zaraz po zakupie brała 8,5 litra średnio, przy czym chwilowe potrafiło skakać do 15-20-30. Winowajcą był EGR - po zaślepieniu wszystko się unormowało, teraz średnie ładnie idzie w dół. Docelowo powinno osiągnąć 7,5 litra w cyklu mieszanym (tak podaje Autocentrum), ale buta mam ciężkiego, więc liczę na minimalnie 8 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W normalnym przypadku polecałbym
@Zoknarf:
@Kelemele:
@HotshotGG:
@Grzegorzpe:
@kalboy92:
@szczebrzeszynek:
@Arc:
@jahu555:
@MrocznyPontyfikat:
Spalanie w cyklu powiedziałbym polmiejskim mam na poziomie 9.5. Jeżdżę spokojnie. Ok 80km. Wiem że nie ma dpf. Wiem że mapowany. Skrzynia Automat. Opony 225/50/17
Coś mi kurde nie pasuje że tak dużo pali. Nie wiem jak wygląda sprawa z EGRem. Filtr paliwa wymieniany, bo przeciekal, ktoś przekręcił gwint. Termostat tak samo wymieniany bo
@oleorl: A chip tuning był nie za Twojej kadencji? IMHO DPF i EGR trzeba załatwić pod chip, więc powinieneś mieć z głowy. Upewnij się w firmie, która tuningowała. EGR nie wyrzuci błędu, jeśli jest zatkany, a mocno zaburza pracę silnika. Reszta powinna wyjść w diagnostyce.