Wpis z mikrobloga

@oleorl: Mam automat 1.9 jtdm 16v 150km to mam spalanie podobne do twojego. Dpf i egr wycięty a spala mi w mieście 11-12litrow (dużo wzniesień) w trasie 6-7 przy 130kmh 6-6,5 a 140 6,5-7,5. Co łącznie mi daje 9.4litra średniego spalania. Jak puszczam hamulec i auto się toczy to komputer 15-20 litrów pokazuje przy ostrym ruszaniu do 35 skoczy. Turbo łapie od samego dołu a pod górkę jak się ostro jedzie
@kurocho: wydaje mi się że coś mamy nie tak colego:( ja będę szukał bo widzisz jakie różnice w spalaniu są w porównaniu do innych. 7/8litrow to dla mnie jakaś abstrakcja, a bardzo bym się cieszył jakby mi tyle palil
@oleorl: Daj znać jak dojdziesz co to było bo ja mam jeszcze do zrobienia krzywą tarcze, felgę i cieknący olej i to na razie priorytet :D Jeżeli faktycznie coś mamy nie tak, to warto to naprawić bo 2l spalania mniej na 100km to na marnych 10000 robi się 900 zł z tego. Poprawka: Ja mam egr jednak ale był wymieniony razem z uszczelka2
@oleorl: @kurocho: Duże spalanie to wynik jazdy po mieście na krótkich odcinkach + automat. Pierwsze 2 km to spalanie >10 litrów. Potem dopiero po 5-8 km można osiągnąć średnie po mieście w okolicach 8 litrów.
Moje średnie spalanie 7,5 wynika z tego, że autem jeżdżę głównie w trasy, a nie po mieście.
Oczywiście do spalania przykładają się też bardzo ciężkie i szerokie koła 17". Na lżejszych i węższych 16" jest