Wpis z mikrobloga

@irondew: Facebook nie powstał w 2 miesiące. A o sukcesie Facebooka czy Google bardziej zadecydowały decyzje biznesowe niż samo praktyczne "know how" pracowników.
  • Odpowiedz
@irondew: dopiero kiedy zacząłem sie uczyć alfabetu, zrozumiałem, jakim geniuszem musiał być Adam Mickiewicz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@irondew: im dalej w las tym więcej drzew, pół roku temu uważałem, że umiem dobrze javascript, obecnie jestem przekonany że ledwie co podstawy opanowałem.
  • Odpowiedz
@irondew: W swojej pierwszej formie facebook miał <1% obecnej funkcjonalności.

Jeżeli chodzi o samo programowanie to jest jakaś skończona liczba rozwiązań, lepszy programista będzie bardziej wydajny i lepiej obeznany ale dalej najważniejszą rzeczą w tworzeniu produktu będzie to nie jak jest on zbudowany tylko jaką wartość ma dla użytkownika.
  • Odpowiedz
@irondew: Weź pod uwagę choćby skalę. Portal o podobnej funkcjonalności facebooka zbudujesz razem z jednym z tutoriali, problemy zaczynają się przy większym ruchu, gdzie brak optymalizacji pojedynczego elementu może rujnować wszystko. Przypomnij sobie kłopoty naszej klasy w okresie boomu, kiedy nikt sobie nie radził z natłokiem użytkowników.
W przypadku google ich kluczem był algorytm szukajki, który jest matematyką, nie programistyką ;)
A tak w ogóle polecam film "The social network", fajnie
  • Odpowiedz