Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeszcze raz ja, ale z tagami.

Hej! Są tu jakieś osoby z niedosłuchem? Polecicie jakieś aktywne forum albo grupę np. na facebooku? Szukam przez google, ale jakieś marne fora znajduję, z trzema użytkownikami na krzyż.
#niedosluch #zdrowie #medycyna #gorzkiezale #aparatsluchowy #sluch

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 21
OP: @Czimchik: Ja mam jedno ucho w ogóle nie do naprawienia. Aparat powinnam nosić na tym, o którym nawet nie wiedziałam, że mam niedosłuch. Nawet nie wiem od kiedy go mam, bo jednak w szkole i na studiach sobie jakoś radziłam i dlatego do aparatu nie jestem przekonana. Boję się, że jakieś głośniejsze dźwięki typu trzaśnięcie drzwiami całkiem uszkodzą mi słuch :/ Nie czuję też większej różnicy w głośności, chociaż
OP: @Czimchik: Nie wiem co mi się stało, z tym jednym uchem mam tak od dziecka, a nikt jakoś wcześniej nie chodził ze mną do lekarzy itp. A to z niedosłuchem też nie wiem czy zawsze tak miałam, czy z czasem się ubytek zwiększa. A Tobie?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
@AnonimoweMirkoWyznania: nie martw się Mirabelko! Gdy zdałam sobie sprawę z niedosłuchu i zaczęłam nosić aparaty było mi bardzo ciężko. Teraz często na ten temat żartuję, ludzie z najbliższego otoczenia jakoś to znoszą, że często muszą coś powtarzać.

OP: @Limonene: Jest mi ciężej tym bardziej, że nikt z rodziny mnie nie wspiera, nawet mi powiedzieli, że i tak przecież nie będę nosić aparatu, to po co kupuję. No i nie wiem po co kupiłam, jak wcale nie jest lepiej. Nawet w niektórych sytuacjach (np. w markecie) jest gorzej, bo za duży szum, mimo że podobno mam włączone wyciszanie szumu.

@Czimchik: Lekarz też coś właśnie mówił o przyzwyczajaniu
OP: @Limonene: @Czimchik: wybaczcie, że Was wołam :)
Jak sobie radzicie z rozmową przez telefon z aparatem? Ja mam straszne zakłócenia, coś mi wtedy dźwięczy, buczy i ogólnie przeszkadza. Niby mam ustawiony jakiś program wspomagający rozmowę przez telefon, ale nic nie pomaga.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
OP: @Czimchik: W pracy mam stacjonarny, więc opcja z głośnikiem odpada. Zostanie mi chyba tylko wyjmowanie i wkładanie aparatu kilka/kilkanaście razy dziennie :/ Z komórką raczej zakłóceń nie mam, albo jakieś minimalne, bo nie są uciążliwe.
Aparat mam niecałe 3 tygodnie.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
OP: @Czimchik: byłam dwa razy na nastawianiu, mam jakiś program który powinien wspomagać rozmowy przez telefon, ale nie ma po nim żadnej różnicy. W ogóle zastanawiam się czy nie sprzedać tego aparatu, bo kasy poszło w cholerę, a póki co ani razu mi w niczym nie pomógł. To co słyszałam, to nadal słyszę, a to czego nie słyszałam (np. radio w biurze czy rozmowy z pokoju obok), nadal nie słyszę,