Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #agd pomóżcie w wyborze sprzętu do zabudowy i pralki..
Zmywarka: 60 cm i do 1500 zł. Obecnie mam electrolux 5 letni i nie jestem zadowolony. Naczynia po myciu są mokre i nie domywa.
Pralka: rozsądną w kwocie 1000-1200 zł. Ważne by miała 1200 obr.
Piekarnik: wstępnie mam wybrany model amica z linii in - eb622ba. Do 1500 zł, zimne drzwi, teleskopy. Ważne żeby dobrze i równo piekł. Szkoda ze nie ma takich jak 3w1 @solgaz ale po prostu z funkcją piekarnika, faktycznie najczęściej używamy jednego poziomu.
Płyta indukcyjna: tu jestem zielony a chciałbym model trwały boosterem, rozpoznawaniem szerokości garnka/patelni i łączonymi polami(przynajmniej jednym takim), suwak. Wybrałem wstępnie amica in 6544 istb.
Jaka lodówka do zabudowy ok. 170 cm do 2500 zł?wiadomo ze dobrze i tanio przycebulić ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • 15
via Android
  • 0
@FenkSzui Amice wybrałem bo mam piekarnik, pralkę płytę gazowa i tylko iskrownik w płycie poszedł a tak to bez problemu. Serwis do pralki tez przyjechał (akurat wezwanie było bezpodstawne) bez problemu także akurat o to się nie obawiam. Żona ma tylko trochę obiekcje co do wypiekania w piekarniku ale to był jakiś model za 900 zl
Obecnie mam electrolux 5 letni i nie jestem zadowolony. Naczynia po myciu są mokre i nie domywa.


@Siman: Może można w ustawieniach zmywarki ustawić intensywność suszenia. Spróbuj też zwiększyć ilość poboru płynu do naczyń (ma wpływ na suszenie) i soli (wpływa na mycie).
Jak koniecznie chcesz nową zmywarkę to tylko Bosch/Siemens.

Wybrałem wstępnie amica in 6544 istb.


Polecałbym raczej IN6544ICST. Ta płyta dodatkowo steruje pracą okapu jak się ma odpowiedni model.
@Siman: Może można w ustawieniach zmywarki ustawić intensywność suszenia. Spróbuj też zwiększyć ilość poboru płynu do naczyń (ma wpływ na suszenie) i soli (wpływa na mycie).

Jak koniecznie chcesz nową zmywarkę to tylko Bosch/Siemens.


@norbw74: nie płynu do naczyń, ani soli a nabłyszczacza. Główną funkcją nabłyszczacza jest suszenie, tak w skrócie. Naczynia w zmywarce po umyciu mogą być wilgotne dlatego zaleca się otworzyć zmywarkę po myciu aby naczynia odparowały, trzeba
@Siman: HA, Whirlpool, Electrolux i ewentualnie Beko w takich pieniądzach będzie ok, Boscha jeżeli uda się znaleźć coś fajniejszego w tych pieniądzach to też ale ciężko będzie, Amice to bym odpuścił całkowicie. Electrolux/Bosch tu będą sprzęty troszkę lepsze ale droższe, HA/Beko teoretycznie troszkę gorsze ale lepiej wyposażone.
https://mediamarkt.pl/agd-do-zabudowy/zmywarka-beko-din28320
https://mediamarkt.pl/agd-do-zabudowy/zmywarka-hotpoint-ariston-ltf-11h132-eu
https://mediamarkt.pl/agd-do-zabudowy/zmywarka-electrolux-esl-5340-lo
Sorki, że linki do MM ale łatwiej mi się porusza po tej stronie nic po ceneo itp.
nie płynu do naczyń,


@lau_: Oczywiście miałem na myśli płyn do płukania naczyń. Zresztą można było się łatwo domyśleć z kontekstu całej wypowiedz a ktoś to używa zmywarki nie miał chyba żadnych wątpliwości.

ani soli


Tu się z Tobą nie zgodzę. Sól ma duży wpływ na jakość mycia i nie zastąpią jej nawet najlepsze tabletki all in one.
@norbw74: w zmywarce stosuje się sól, nabłyszczacz i detergent(tabletki,proszki,żele).
Sól nie ma wpływu na mycie naczyń ponieważ służy ona w ogromnym skrócie do zmiękczania wody i nie dostaje się do komory zmywarki, nabłyszczacz służy do suszenia, a dopiero detergent ma wpływ na skuteczność mycia.
W zmywarce nie ma płynu do płukania.
@lau_: Sól służy do zmiękczania woda a twardość wody ma ogromny wpływ na jakość mycia. Twarda woda = źle, miękka woda = dobrze. Więc jak widzisz mimo tego, że tak naprawdę sól nie jest dodawana do wody, która myje brudne naczynia a służy tylko do płukania (regeneracji) złoża zmiękczającego to ma wpływ na efekt końcowy. Zmiękczacza wbudowanego w zmywarkę nie zastąpi pseudo "środek zmiękczający", który jest w tabletkach. Chyba zgodzisz się
@Siman: tu się muszę w sumie z całością posta zgodzić. Jednak twarda woda zazwyczaj nie jest problemem przy słabej skuteczności mycia. Zazwyczaj jest to wina użytkownika, źle rozłożenie naczyń, zakrywanie, wybór programów z niskimi temperaturami, krótkie programy, słaby detergent.
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z nazywaniem nabłyszczacza inaczej jak nabłyszczacz, w instrukcjach obsługi czy innych nazwach zawsze występuje jedna nazwa, ale spoko, dobrze nauczyć się czegoś nowego :-)