Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie, ale #interstellar to według mnie jeden z najlepszych, jak nie najlepszy film w swoim gatunku. Ba, jeden z lepszych filmów, jaki kiedykolwiek widziałem.
Może powiecie, że gówno mam nie gust, ale dla mnie to po prostu majstersztyk. Perfekcyjnie zaplanowane wszystko od początku do końca, całość utrzymana do samego końca w napięciu, świetny punkt kulminacyjny, bardzo dobra gra aktorska, efekty, no i przede wszystkim... Hans Zimmer.

Mówcie co chcecie, ale ten film jest po prostu kuźwa zajebisty.

https://www.youtube.com/watch?v=ECjYsWLgy3I dla łez
oraz
https://www.youtube.com/watch?v=UDVtMYqUAyw dla uszu

#filmy
#gownoczyniegust
Vister81 - Mówcie co chcecie, ale #interstellar to według mnie jeden z najlepszych, j...

źródło: comment_aFTfsN6mTrbpvap1aB4GUpfCPzfmoeSb.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
@Vister81: Obejrzałam to kilkanaście, jak nie dwadzieścia-kilka razy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem typowym wzrokowcem. Interstellar pod względem wizualnym był dla mnie nie lada gratką.
Pamiętam pierwszy raz, kiedy go obejrzałam. Byłam wtedy w kinie na "randce", zaproszona przez kolegę. Próbował mnie przytulić, ale ten film.. o mamo, później, jak już ekhm "całkiemnielegalna" wersja pojawiła się w internecie oglądałam go przez 3 dni.
Jako typowy marzyciel -
  • Odpowiedz
@Vister81: Muzyka w tym filmie to po prostu majstersztyk! I jest to jedyny film na jakim byłem w kinie dwa razy. Właśnie ze względu na muzykę i nagłośnienie.
  • Odpowiedz
  • 0
@SpeedTree gwiazda byla, ale czarna dziura wessalaby fale jej swiatla, wiec nie mialo ono prawa dotrzec do tej planety. :P A co do duszenia, to zdaje mi sie, ze bez dwutlenku wegla w plucach raczej odplynalbys, niz faktycznie sie dusil, no ale tu juz faktycznie czepiam sie o szczegoly.

I nie pokladalbym wiary w jakakolwiek znajomosc podstaw fizyki wsrod ogromnej wiekszosci ludzi, mimo rzeszy populyzatorow nauk scislych piszacych ksiazki, ktore zrozumialby bez
  • Odpowiedz
@Dramir: Oczywiscie, ze tak. Tylko jak na taka historię sporo za dużo czasu jest marnowane na niepotrzebne rzeczy niesłużące opowiadaniu tej historii. O tym mówię, że jest mało spójny, za dużo srok za ogon złapanych.
  • Odpowiedz
ogólnie Nolan to niezły rzemieślnik efektów wizualnych, ale bez krztyny artystycznego polotu, za to bardzo pretensjonalny w warstwie fabuły.


@kapuczino: zaklepuję ten cytat. Przyda się wiele razy zapewne.

zaraz Ci wykopki powiedzą, że lepszy Mad Max 3 ( ͡º ͜ʖ͡º)


@menelaosPL: Wiesz... tak. O ile chodzi o Fury Road. Bo filmów zasadniczo nie da się porównać jak nie opowiadaja tej samej historii w tym samym
  • Odpowiedz
@Choir: Tam nie było żadnej gwiazdy. Świecił tylko dysk akrecyjny. Nie potwierdzę czy w tym wypadku był poprawny ale na 95% tak. Bo ta czarna dziura jej wygląd to jedyna pewna naukowo rzecz. O to chodziło żeby zrobić tę wizualizację. Więc akurat cykl dnia i nocy chyba byłby możliwy. Tylko, ze one świecą inaczej niż słońca, a oświetlenie na planetach wyglądało jak słoneczne...
  • Odpowiedz
w końcu jak rozwiązanie równań grawitacji naprawiło biosferę Ziemi?


@Naxster: przecież to równanie pozwoliło wydostać się z Ziemi większej ilości ludzi, a nie miało naprawić biosferę. Ale motyw ten jest tak #!$%@?-zamglony że byłem #!$%@? iż nie wyjaśniono do końca, o co z tym równaniem chodziło.
  • Odpowiedz
@Tosca303: No, wydostali się z Ziemi iiii? Wylądowali na Saturnie? Nie ma w Układzie Słonecznym planety z ekosferą. Nie znamy żadnej, która by miała. Jeżeli mieli zdolności stworzyć nową... to czemu #!$%@? nie zrobili jej na Ziemi? Albo Marsie?
Cały ten motyw był zjechany od początku, jedyną racjonalna rzeczą było ograniczenie populacji do kilkunastu osobników, wtedy warunki w jednej kopule wystarczą do utrzymania życia i można się rozbudowywać. Tyle, że to
  • Odpowiedz
@Vister81: Zgadzam się z Tobą. Interstellar to jeden z nielicznych filmów którego zakończenie nie zawodzi. Ile to już widziałem dobrych filmów sci-fi których zakończenie jest jakimś nieporozumieniem. Ostatnio choćby 10 cloverfield lane. Tam zakończenia mogłoby nie być, bo psuje odbiór całego filmu.
  • Odpowiedz