Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie, ale #interstellar to według mnie jeden z najlepszych, jak nie najlepszy film w swoim gatunku. Ba, jeden z lepszych filmów, jaki kiedykolwiek widziałem.
Może powiecie, że gówno mam nie gust, ale dla mnie to po prostu majstersztyk. Perfekcyjnie zaplanowane wszystko od początku do końca, całość utrzymana do samego końca w napięciu, świetny punkt kulminacyjny, bardzo dobra gra aktorska, efekty, no i przede wszystkim... Hans Zimmer.

Mówcie co chcecie, ale ten film jest po prostu kuźwa zajebisty.

https://www.youtube.com/watch?v=ECjYsWLgy3I dla łez
oraz
https://www.youtube.com/watch?v=UDVtMYqUAyw dla uszu

#filmy
#gownoczyniegust
Vister81 - Mówcie co chcecie, ale #interstellar to według mnie jeden z najlepszych, j...

źródło: comment_aFTfsN6mTrbpvap1aB4GUpfCPzfmoeSb.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
@Choir A nie przyszło do głowy, że dyski akrecyjne wokół czarnej dziury dają światło? Przecież tam aż oślepialo od ilości światła, dzięki czemu było widać gdzie dokładnie jest czarna dziura.
  • Odpowiedz
mowa o tej stacji, którą udało się "dźwignąć" z ziemi dzięki danym uzyskanym z czarnej


@Paranoid4ndroid: AAAA na tej to jasne, jak najbardziej. Ja mówiłem o Endurance ona się chyba zwała. Ta co zaczęła sie kręcić jak bączek.
Tylko ona powstała dawno po starcie misji więc się nie liczy. Plus o niej pisałem wyżej.

A odnośnie życia w schronie na ziemi - i jak by to życie wyglądało

Tak jak
  • Odpowiedz
@Choir: A, to jak nie było gwiazdy to nie było światła proste. No właśnie nie koniecznie :) Bo czarne dziury są często bardzo jasne. Opadająca materia tworzy tak zwany dysk akrecyjny (foto poniżej), poczytaj sobie, nie chce mi się tu produkować, są to jedne z najjaśniejszych obiektów we wszechświecie.

Inna sprawa, że jeśli dobrze pamiętam to w końcówce gdy opadał na czarną dziurę nie było widać tego dysku. Ale to
S.....e - @Choir: A, to jak nie było gwiazdy to nie było światła proste. No właśnie n...

źródło: comment_D3je3bakW7dZkaaZoCyR4pjdVYbpMkPD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
są to jedne z najjaśniejszych obiektów we wszechświecie.


@SpeedTree: Tylko świecą zupełnie inaczej niż słońca. Przez co na planetach byłoby to mocno widać. Kolejny z "drobnych detali" :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Ekspert_z_NASA czyli nie ma tam widocznej dla ludzkiego oka gwiazdy jak Slonce, ale kiedy tylko bohaterowie docieraja na powierzchnie planety, swiatlo jest koloru i intensywnosci swiatla dziennego? I to swiatlo "kosmiczne", czerwonawe, z dyskow akrecyjnych, staje sie nagle bardzo jasne i biale na planecie, because reasons?
  • Odpowiedz
@Naxster: Jak już "detali" się czepiamy to żeby cokolwiek mogło przeżyć planeta musiała by się znajdować w olbrzymiej odległości od czarnej dziury. Tak że faktycznie wyglądała by na niebie jak słońce :)
  • Odpowiedz
@Paranoid4ndroid: Teraz ty źle pamiętasz. Endurance było na orbicie ziemi, dostali się na nie z rakiety i już w nim lecieli dalej. Wtedy nie było stacji Coopera bo była niewykonalna.

A o tak idealnej planecie mogli marzyć tylko, nie ma szans żeby np atmosfera była dostatecznie idealna by nie było promieniowania. Nie mogli wiedzieć czy tak idealna będzie.
  • Odpowiedz
@SpeedTree: Nadal by nie wyglądała. Jest kompletna nierówność świecenia różnych kręgów w dysku a i same kręgi nie świecą równo, zaburzenia czasowe przesuwają do czerwieni światło itd.
Tez tutaj miały być blisko planety bo niby była szybko rotującą czarna dziurą, nie świeciła też tak mocno, ogólnie nic sie ze sobą nie zgadza w pełni.
  • Odpowiedz
@Choir: O to tego nie wiedziałem, że organizm reaguje na dwutlenek węgla a nie na brak tlenu.

czyli nie ma tam widocznej dla ludzkiego oka gwiazdy jak Slonce, ale kiedy tylko bohaterowie docieraja na powierzchnie planety, swiatlo jest koloru i intensywnosci swiatla dziennego? I to swiatlo "kosmiczne", czerwonawe, z dyskow akrecyjnych, staje sie nagle bardzo jasne i biale na planecie, because reasons?


Czemu uważasz że to światło jest czerwonawe? One
  • Odpowiedz
  • 0
One są czerwone na zdjęciach z teleskopu ze względu na oddalanie się galaktyk i przesunięcie widma ku czerwieni.


@SpeedTree faktycznie, zwracam honor
  • Odpowiedz
  • 0
@Vister81 Fabula jest dobra, ale liczylem na wieksze rozkminy, jak dla mnie jest zbyt prosta, ale co sie dziwic, przeciez nie zrobia filmu ktory recenzenci potem beda ogladac I hurr durr fabula slaba 2/10 bo nie wiem o co chodzi. (,)
  • Odpowiedz
@Vister81: pytanie mam, jak Murphy leci na koncu do tej Lolitki to jak doleci do niej to ona bedzie stara czy praktycznie bedzie bez zmian wiekowo dla nich? na bank to jest wyjasnione ale zapomnialem tej kwestii
  • Odpowiedz
@Vister81: moim zdaniem to jest taki film, że im dłużej odkąd go obejrzałem, tym wydaje mi się lepszy. Bo jak wyszedłem z kina, to wg mnie był trochę nudny, ale teraz pamiętam tylko te wszystkie piękne sceny i film wydaje się równie dobry.
  • Odpowiedz