Wpis z mikrobloga

Koniec zimowego opierdzielania się. Kilka miesięcy temu pisałem o swoich planach treningowych w przerwie miedzy triathlonami. Pomysł był by doprowadzić organizm do normy po dosc ciężkim sezonie i zwiększyć siłę, by następny sezon przeżyć lepiej.

Nie wszystko wyszło tak jak chciałem, efekt jest jaki jest. Po lewej - styczeń tego roku, wrzucałem dawno temu to zdjęcie i wniosek był "#!$%@?, ale chudy" :p.

Po prawej - kilka tygodni temu, + 7kg mniej więcej.

Dobra, teraz technicznie:
Trening 5x5 stronglifts 2 razy w tygodni. Do tego bieganie (różnie) i rower (4x w tygodniu, głownie trenażer). Pływania brak gdyż albowiem mi się nie chciało. Joga raz w tygodniu.

Żarcie - nadal wege, bo dlaczego nie ;). Carb backloading, tłuszcze i białko w ciagu dnia, węgle okolotreningowo i wieczorem. Makr nie liczę jakoś specjalnie (około 80 - 100g tłuszczy, jakieś 60 - 80g białka, reszta węgle), kalorii tez nie - YOLO.

Suplementacja - ziółka na obniżenie kortyzolu, l-arginina, cytrulina, b12 w końskiej dawcę, beta alanina + kreatyna (jak pamietam). Białko w proszku czasem, jak mi sie zachce w sumie.

Tyle, zaczynamy trening pod sezon, bo to już tuż tuż. Trening siłowy zmniejszę do jednego w tygodni, FBW z większą ilością powtórzeń, mniejszym ciężarem maksymalnym i krótszymi przerwami pomiędzy seriami.

Dziękuje za uwagę ;)

#mikrokoksy #dieta #masa #trening #triathlon #czlowiekszpinak #pokazmorde #pokazforme #weganizm
Pobierz g.....i - Koniec zimowego opierdzielania się. Kilka miesięcy temu pisałem o swoich pl...
źródło: comment_VGhlL98XoLoQ5HKvnhwifKGyk30XVWVz.jpg
  • 51
a jak oceniasz łączenie treningu wytrzymałościowego i budowanie masy? Duży spadek ekonomiczności biegu? Myślisz że zbudowałeś dużo mięsa, czy raczej woda i tłuszcz? Ja właśnie rozważam wskok na masę na pół roku, ale nie wiem czy nie spalę przyrostów masy zdobytych treningiem oporowym zbyt mocnym Cardio.


@Poncjusz_Pijak: Spadek odczuwalny, ale moc większa, więc się zrównoważyło. Przebiegłem dość szybki jak na mnie maraton niedawno i najszybsze 10km. Brakuje mi mobility i musze
@chuckmls: mógłbyś tak mniej-więcej powiedzieć co zmieniłeś w swoim żywieniu że ten problem ustąpił? mam podobny kłopot i nie wiem jak się go pozbyć, a bardzo słabo wyglądają takie sińce pod oczami
@Fifeq3: powiedzmy że lubiłem polecieć piecem tak że o moich wyjściach "na miasto" dalej krążą legendy w pewnych kręgach w krk :) alkohol ..... #!$%@? dieta ( ͡° ͜ʖ ͡°) mało białka, śmieciowe żarcie, wręcz wege prawie byłem bo się zywilem frytkami i zapiekankami pizza :) więc ogólnie w swoim życiu zmieniłem wszystko, ciężko powiedzieć co się bardziej przyczyniło do poprawy. Wtedy używałem korektora (mejkapu) żeby to
@niziu: Nie wiem, powiem Ci za rok. 5x5 bardzo mi się podoba przez to, że jest nacisk na to co potrzeba (plecy, core, łańcuch tylni) i siła idzie w górę dość szybko. Jak to się przełoży na starty to zobaczymy w marcu.

Wiele osób przez zimę boi się przybrać na wadze i stracić wytrzymałość, więc robią treningi siłowe bardziej crossfitowo / HIIT.