Wpis z mikrobloga

Znalezisko o ograniczeniu ruchu samochodowego w części Barcelony. Wybrane komentarze:

A jak mieszkańcy maja sie poruszać? Jak chca gdzieś pojechać na większe zakupy albo coś? Raj dla pedalarzy.

Zapewniam, że to nie jest wola mieszkańców, tylko ekololo drące mordy

Zaczyna nas być stać na to żeby każdy miał samochód, a nie ma na to miejsca, bo wspaniali urbaniści tego nie przewidzieli. Jak przystało na lewacki siwiat konsekwencje maja ponosić posiadacze aut.

Zakop za propagandę pedalarzy i ekozjebów.


Czyli w Polsce nadal jak w chlewie obsranym gównem.

#urbanistyka #polska
  • 60
bo wspaniali urbaniści tego nie przewidzieli. Jak przystało na lewacki siwiat konsekwencje maja ponosić posiadacze aut.


@kocham_jeze: #!$%@? czy cos takiego mozna leczyc jeszcze? Urbanisci lewaccy, miasta lewackie, pewnie racjonalne myslenie tez. Wielkie spiski na wlascicieli aut. #!$%@? #!$%@? ze europejskie miasta sa stare jak cholera i drogi byly dostosowane do przejazdu wozow dwoch a nie aut, ktore do miast wepchnwly sie jak kolek w dupe. Ale janusz w passerati taki
@wajdzik > najlepsze jest to że mieszkańcy mogą się poruszać bez problemu.
Dokładnie, problem mają Janusze przedmieść, którzy kupili domek w spokojnej okolicy i przyjeżdżają do cudzej okolicy robić hałas, smród, zajmować miejsce na chodniku (hurr durr, dlaczego mam płacić za postój na chodniku, skoro chodnik należy do wszystkich) i przedłużać czas przejazdu komunikacją miejską lokalnym mieszkańcom.
Wystarczy się przejść po ulicy


@kocham_jeze: Chyba za często po ulicach nie chodzisz. Większość kierowców nie zajeżdża ci drogi, nie trąbi na ciebie i co chwila nie opuszcza szyby by rzucić ci wiązankę. Tak samo 'sebix' na ulicy to nie jest większość a nikły procent. Gdyby wykop był reprezentatywny to korwin byłby prezydentem i premierem w jednym, każda kobieta traktowana byłaby jak dziwka za wstawianie zdjęcia do internetów. No i jedyna
@Kristof7: Moze kiedys nie byl, ale teraz na wykopie masz przekroj calego spoleczenstwa. Dorosli ludzie z dziecmi, gimbusy, biedni, bogaci, kobiety, faceci, geje, przeciwnicy gejow itp. Kazda grupa spoleczna i to super.
@Naxster: @morgahard: @kocham_jeze: Nawet to skomentowałem.
@praptaszysko: W Barcelonie są markety porozrzucane po mieście. Nie, nie są to blaszane hale tylko markety te umieszczone są na parterach budynków zajmujących dany "kwartał" a w takim sklepie można kupić wszystko co jest niezbędne i raczej nie ma potrzeby jeździć do molochów - które są poza miastem. W trakcie kilku dłuższych pobytów w hiszpańskich dużych miastach tylko RAZ miałem potrzebę pojechania
źródło: comment_6YMKxkTK0Wx1RAaNx4x5122leIGorLYu.jpg
@lokibb: bez posiadania czy bez potrzeby posiadania? Bo na szafie leżała taka gumowa kaczuszka do kąpieli ale nie uważam, że zakaz posiadania takowych by mnie obszedł mocno, mimo, ze była obok przez naście lat mojego życia.
@Kristof7: Korwin nie jest w sejmie dlatego, że większość społeczeństwa jest mądrzejsza od wykopków, tylko dlatego, że jest głupsza, więc wybrali PiS, bo ich nie obchodzi jak im się będzie powodziło tylko "żeby #!$%@? dosrać tym #!$%@? Żydom, #!$%@? PEDAŁOM, #!$%@? #!$%@?, #!$%@? PO-#!$%@?, #!$%@? GRAŻYNA PODAJ MI HARNASIA, BO NIE WYTRZYMIĘ! #!$%@?! #!$%@?!!! KURRRRWAAAAA!!!!!!!". Jakbyś wziął jakieś 5% najmniej inteligentnych użytkowników wykopu to masz przeciętnego wyborcę PiSu. Jakbyś zrobił to
@lokibb: pomyśl, rozruszaj szare komórki. Masz telefon do przyjaciela.

Samochód jest w rodzinie od 20 lat. Powiedz mi co miał oznaczać twój post :D Jakie wnioski wysnuwasz na podstawie tej liczby?
@Naxster: jeśli myslisz ze takimi tekstami wygrywa się dyskusje to jesteś w błędzie. Wracaj do szkoly uczyc się czytania ze zrozumieniem, albo pobaw się ta kaczuszką

Chodzi o to że bez samochodu zyje się w Polsce ZAJEBIŚCIE trudno, poczynając od zakupów, przez potrzebę pilnego dojazdu gdzieś, kończąc na sytuacjach ekstremalnych takich jak potrzeba dowiezienia kogoś do szpitala, lekarza. A zazwyczaj o potrzebie ograniczania ruchu aut mówią młodzi idealisci z bogatych domów,
@kocham_jeze mieszkam w centrum duzego miasta w Polsce i MARZE #!$%@? MARZE o tym zeby zamkneli ruch w samym centrum. Wszystkie samochody mam porejestrowane na adres zamieszka ia i mam doplate do OC ze wzgledu na kod pocztowy, srednio raz dziennie trafi sie jakis glupi #!$%@? albo inna #!$%@? ktora mnie zastawi bo przyjechala z pazimiechow dolnych na lody do ryneczku z cala rodzina.
@lokibb: Nadal nie odpowiedziałeś.
A w dyskusji jak stawia się argument to trzeba go obronić, a nie udawać, ze odpowiedź nie ma związku.
.
.
.
.
No chyba, że żywisz głęboką fascynację tematem długości posiadania samochodu w polskich rodzinach :)
Wybrane komentarze


@kocham_jeze: mhm, skurupulatnie wybrane te najbardziej zaminusowane. Brawo.

A jak mieszkańcy maja sie poruszać? Jak chca gdzieś pojechać na większe zakupy albo coś? Raj dla pedalarzy

-30

Zapewniam, że to nie jest wola mieszkańców, tylko ekololo drące mordy

-28

Zaczyna nas być stać na to żeby każdy miał samochód, a nie ma na to miejsca, bo wspaniali urbaniści tego nie przewidzieli. Jak przystało na lewacki siwiat konsekwencje maja ponosić
Czyli w Polsce nadal jak w chlewie obsranym gównem


@kocham_jeze: tak - również w kwestii sprawności komunikacji miejskiej. W cywilizowanych krajach transport publiczny jest szybki, komfortowy i po prostu działa, więc tam faktycznie jest alternatywą dla jazdy samochodem. U nas trzeba się wpychać na siłę do trzeciego autobusu (poprzednie całe zajęte) aby potem jechać w chorych temperaturach, duchocie i ścisku. Póki nie osiągniemy zbliżonego poziomu, wprowadzanie kolejnych ograniczeń dla aut jest
@lokibb: o prosze czyli jednak trafilem w sedno, wiec powtorze:
Liczymy czyste lata kiedy byl, czy kiedy byl potrzebny?
Ja mialem cale zycie kaczuszke na szafie. Nigdy nie byla mi potrzebna.
Kto inny zawsze mial samochod w rodzinie i wszedzie chodzil jezdzil na rowerze.

Wiec twoj argument jest lekko mówiąc inwalida.
Jeszcze warte poruszenia jest ze nikt nie zakazuje posiadania auta. Ale nie jest konieczne uzywanie go ciagle
@kocham_jeze: zjeby i tyle. #!$%@? mnie teraz co sie w miastach dzieje. Dzieciaki nie maja gdzie w piłkę kopać bo boiska pozabierane i pozamieniane na parkingi. Bo każdy #!$%@? #!$%@? janusz musi mieć 3 samochody o łącznej wartości 15k. Modliłbym się jakbym był wierzący o to żeby OC za te stare trupy kosztowało ze 3 tysiące to pozbyliby się tych zasranych samochodów. Moim zdaniem każdy zdrowo myślący człowiek powinien ograniczać w
@kocham_jeze: Poczytaj sobie komentarze, najlepiej na fejsie poznańskich mediów typu Głos Wielkopolski. Prezydent Poznania Jaśkowiak planuje budować nowe drogi rowerowe, wprowadza strefę 30 w centrum, wyznacza drogi rowerowe itp. Zobacz sobie jaki ból dupy o w sumie bardzo rozsądne zmiany, bez przegiecia, zupełne minimum. W Polsce #!$%@? jak w lesie, a Jaśkowiak ma pewne, ze reelekcji nie będzie.
#!$%@? #!$%@? ze europejskie miasta sa stare jak cholera i drogi byly dostosowane do przejazdu wozow dwoch a nie aut, ktore do miast wepchnwly sie jak kolek w dupe.


@Naxster: Ameryka, która jest znacznie bardziej "samochodowa" niż Europa cierpi na ten sam problem, a jest znacznie, znacznie młodsza xD.