Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najsmutniejsze? To, że ja jako rowerzysta muszę się poruszać po mieście wraz z kierowcami (prowadzącymi kilkutonowe maszyny), którzy niby posiadają #prawojazdy, ale praktycznie nie znają przepisów o ruchu drogowym. Ba! Oni nie tylko nie znają, ale jeszcze sobie wymyślają własne! Oto przykład:

http://www.wykop.pl/wpis/19870453/roweremdopracy-rower-kielce/

Jedziesz sobie rowerem całkowicie zgodnie z przepisami a tu nagle osoby, które teoretycznie powinny znać PoRD wymyślają jakieś nieistniejące przepisy. Żeby to jeszcze tylko miało miejsce w internecie, ale co kilka dni znajdzie się jakiś idiota co się zrówna z tobą i coś gada o jakiejś ścieżce. Ludzie, DOUCZCIE SIĘ W KOŃCU, że rowerzysta ma obowiązek korzystania z DROGI DLA ROWERÓW (nie ścieżki) TYLKO I WYŁĄCZNIE WTEDY GDY PROWADZI ONA W KIERUNKU W KTÓRYM ZAMIERZA JECHAĆ.

#rower #pord #gorzkiezale #polscykierowcy #kierowcy #polskiedrogi
lewactwo - Wiecie co jest najsmutniejsze? To, że ja jako rowerzysta muszę się porusza...

źródło: comment_yMcnPBUjF31y2qr96HZnde6FrpF9TPhG.jpg

Pobierz
  • 34
@lewactwo: za przeproszeniem #!$%@? - rownie dobrze mozesz jechac przez 10km obok sciezki, bo przeciez na ostatnie 300m musialbys z niej odbic do swojego miejsca docelowego. Wychodzi ze masz nastawienie tego lepszego sortu rowerzystow, ze infrastruktura rowerowa musi byc dla Ciebie D2D, bo jak nie ma to hurr durr :/
@demoos: @artur1792: po prostu @lewactwo: #!$%@? sie o sformulowania mimo ze wiadomo o co chodzi. Przeciez on sie trzyma przepisow. Swoja droga tez bylem takim #!$%@? co przez pasy przed skrzyzowaniem przetaczal sie autem z minimalna predkoscia i blokowal pieszych, no bo "przeciez ja sie nie zatrzymuje sie wiec sie #!$%@?".. tylko ze ja z tego jakis czas temu wyroslem
@lewactwo: @demoos: 10 km obok, czyli ścieżka jest w kielcach, a 10 km obok to w Chęcinach albo w Cedzynie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 10 km wzdłuż ścieżki jak już. Przeczytałem ten wpis jego i nie zrozumiałem o co chodziło, później jak się domyśliłem to nie dało się edytować
@demoos: ok, uzywajac odpowiednich pojec (i sory za brak polskich znakow)- widac ze op jedzie wzdluz drogi rowerowej zamiast wspomniana droga. Nie ze droga skreca, czy wlasnie sie skonczyla - ona caly czas tam jest zgodna z biezacym kierunkiem jazdy opa. Idac na logike wzgledem przepisow, to powinien kontynuowac jazde droga rowerowa tak dlugo az ta sie skonczy, albo faktycznie przestanie pokrywac sie z trasa do pokonania, no ale op wyszedl
@TOP___BK:
Prawo o Ruchu Drogowym
Art 33
Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Nie ze droga skreca, czy wlasnie sie skonczyla - ona caly czas tam jest zgodna z biezacym kierunkiem jazdy
lewactwo - @TOP___BK: 
Prawo o Ruchu Drogowym
Art 33
Kierujący rowerem jest obowią...

źródło: comment_7h0pvmyb0Ib8hWlwIxK86veOF8fyL47v.jpg

Pobierz