Wpis z mikrobloga

@M4ks: ano znikomy znikomy, bo nawet gdyby nie było śmieciówek to nic by to znacząco nie poprawiło. Jest jeszcze gorzej jeśli chodzi o hipokryzje. Ludzie wyjażdzają za granicę ale jak zachorują dajmy na to na raka to przyjeżdżają do polski się leczyć i narzekają że #!$%@?.
@AvantaR: > @mieszalniapasz: Nie żebym popierał rypanie ludzi pracy przez prawo, ale zapominasz o czymś takim jak "prawa pracownicze", których najzwyczajniej na umowie o dzieło nie masz. Czyli urlop i L4.

No, to dogadujesz się jak człowiek z człowiekiem z pracodawcą i wtedy problemu nie ma. Pracowałem tak kilka ładnych lat i jak byłem chory to siedziałem w domu, jak chciałem na urlop, to mówiłem, że za miesiąc chcę tydzień
@mieszalniapasz: dobra grafika ale może ją poszerz:
- pracownik za wynagrodzenie kupuje paliwo, załóżmy również, że papierosy i wódkę - i co zostanie biorąc pod uwagę, że większość ceny tych produktów stanowią podatki?
- zostanie pracownikowi z 10%-20% pensji...
- w najlepszym wypadku bez paliwa i używek to z samego jedzenia odejdzie kolejne z 10%-20% otrzymanej pensji.
@lvy:

sz, że te słynne 80% jest opodatkowane jak normalny przychód? jak byłem na 4 miesiącach zwolnienia to w sumie dostałem troche ponad połowe mojej miesięcznej pensji / miesiac. jak ja mam w umowie 4,2k dostaję 3k na rękę (na zus idzie niecałe 1k ze storny pracodawcy) to ja #!$%@? ten system. przez 3 lata wpakowałęm w niego 30k, a przez 4 miesiace dostałem 6k? i gdzie tu sprawiedliwość?


Złamiesz rękę
@desthoff: @rozbit: urlop, l4 - wiecie, jakie jest najlepsze lekarstwo na chorobę? Założenie własnej działalności, odsetek L4 wówczas najmniejszy. A najbardziej chorują tam gdzie jest płacone 100% (o ile jeszcze jakieś instytucje państwowe to mają).
@mieszalniapasz: Grafika jest idiotyczna. Jak masz tylko umowe o dzielo to i tak musisz odprowadzac skladki na NFZ, dobrowolnie mozesz pominac ZUS ale na starosc mozesz wtedy zostac bez emerytury. Poza tym umowa o dzielo nie jest regulowana przez kodeks pracy wiec pracodawca moze ci naurzucic taki dzen pracy jak on chce a oprocz tego:
- brak platnych urlopow
- brak platnych L4
- wyplaty ustala pracodawca i nie musza byc
@k3mis: kilka błędów się wkradło w twojej infografice. Jeżeli nie liczymy żadnych podatków to też przestań liczyć vat za jedzenie, akcyzę za paliwo, cło, podatków od nieruchomości, podatków dochodowych. Wtedy za 1150 zł kupisz wszystkiego więcej.
@rozbit: To wszystko jest takie fajne w teorii. Wystarczy, że będziesz chciał zmienić robotę to wtedy zdziwiłbyś się ilu uczciwych i fajnych szefów zmienia się nie do poznania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sihill_pl: mowa jest o umowie zlecenie, niemniej dalej jest to umowa cywilnoprawna, zatem jak pracodawca się postawi, jesteś w gorszej sytuacji niż ktoś pracujący w oparciu o umowę o pracę.