Wpis z mikrobloga

ZUS i NFZ to "rząd"? ( ͡º ͜ʖ͡º) a w przypadku umowy o dzieło co z ubezpieczeniem zdrowotnym i składkami na emeryturę?


@MarianKolasa: nie kurna, oddajemy im pieniądze z chęcią i z miłości. To nie jest wcale obowiązek.
  • Odpowiedz
@salvador_w_dali: Dopóki sami tego nie doświadczą to tego nie zrozumieją. Polak mądry po szkodzie. Kolega robił też na umowie zlecenie na ochronie złamał rękę i był utrzymywany przez żonę. Poza robią na czarno a potem brakuje lat pracy by pójść na emeryturę czy na rentę i pozostaje marny zasiłek z MOPS-u
  • Odpowiedz
jestem na działalności cumplu. Ja nie choruję.


@Gacrux: przecież nawet na dzialalności masz prawo do chorobowego, o ile je opłacasz oczywiście :) nie są to duże pieniądze ale zawsze. No i większe niż u kogoś kto nie dostanie nic, bo jest na zleceniu.
  • Odpowiedz
a potem "hurr durr NFZ taki kiepski, emerytury nie dajo" xD

@MarianKolasa: @M4ks: chciałem się tylko tak zapytać, czy rzeczywiście naiwnie wierzycie, że 100% pieniędzy, które wpłacacie lądują na wybranych kontach i są w 100% wydawane z przeznaczeniem.
  • Odpowiedz
@simperium: oczywiscie, ze nikt normalny w to nie wierzy. Ale taka mamy umowe społeczna i dziwnym trafem wszyscy psioczący korzystali z usług jednego i drugiego juz od chwili porodu (macierzyński dla rodzica jesli zapytasz o ZUS).
  • Odpowiedz