Wpis z mikrobloga

@salvador_w_dali: @CherryLipstick:
ale ja mówię o ZUS, nie o NFZ, poza tym przez swoje młodzieńcze lata sam dosyć często bywałem w szpitalach i co ciekawe moje konto wyszło na 0 po 2 latach pracy ( a miałem po drodze 4 operacje i niezliczone wizyty dentystyczne (co swoja drogą wyszło ni na gorsze bo musiałem wydać ponad roczną pensję na ogarnięcie tego co mi przez studia "dentystki" z NFZ #!$%@?ły))
a mnie cieakwi ile kosztuje obsługa państwa, tj armia urzędników w porównaniu do wydatków na policje sądownictwo i wojsko.
@Sihill_pl: umowa, umową. Kwestie nieuregulowane w przypadku umowy cywilnoprawnej rozpatruje sąd cywilny, dlatego jeżeli się postawi to stoisz na przegranej pozycji. Prawo pracy jest przychylniejsze dla pracownika.
@Robol: Wszystko co lewe jest z dupy xD no offense. Sami sobie krzywdę robimy po prostu nasze społeczeństwo nie chce tego wiedzieć i tyle oni nie widza ,że urzędnicy im pieniądze #!$%@?ą i jeszcze stoją za nimi murem. Taki trochę wstyd
Prywatny ubezpieczyciel robiłby to samo.


@tyrald: Bzdura - w przypadku prywatnych ubezpieczycieli działałoby coś takiego, jak konkurencja. ZUS jest de facto monopolistą, więc może sobie wydawać kasę na pałace, limuzyny dla prezesów i sowite pensje urzędników. U prywatnego ubezpieczyciela takie rozpasanie i brak poszanowania dla klienta poskutkowałyby odpływem klientów i w konsekwencji upadłością.

@fryferykkompot: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - mówi to panu coś? Płaci się co miesiąc tyle, co na NFZ
Właśnie przez takie zapomogi rodzi się cwaniactwo, nieróbstwo, a potem gość co #!$%@? dzień w dzień płaci podatki na kogoś kto jest zdolny do pracy, ale się wymiguje bo Państwo mu na to pozwala. Naprawdę wstyd że mamy takie społeczeństwo. Nie potrafi myśleć samodzielnie za wszystko płacicie państwu, aby wam tyłki jeszcze podcierali również byście im zapłacili prawda? :D
Grafika jest idiotyczna. Jak masz tylko umowe o dzielo to i tak musisz odprowadzac skladki na NFZ,


@pplx: Nie musisz.

Pracowalem na takich umowach 6 lat wiec wiem co pisze.


@pplx: Nie wiesz na jakiej umowie pracowałeś ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Jak CI pracodawca tak powiedział to pewnie dlatego, żeby dać mniej netto i robił Cię w wała.
@szcz33pan: Faktycznie przeoczenie, nie wiem dlaczego wydawalo mi sie, ze chodzi o umowe-zlecenia. Tu jest umowa o dzielo czyli zaplata dopiero po wykonaniu dziela. Nie wiem co gorsze.