Wpis z mikrobloga

@maly_stary_rower: nie mówię że masz nie oddawać tylko chciałem wiedzieć. Tylko skoro proszą żeby oddawać krew dlaczego potem szpitalowi ją odsprzedają? Niech honorowo im przekażą. Mnie to wygląda trochę na taki przemysł: robią kampanie nawołując do ratowania życia aby oddawać krew (za darmo) a te firmy sprzedają krew za gruby hajs.
  • Odpowiedz
@salvador5000 nie zagłebiałem się w przepisy normujące prace centrum krwiodastwa ale pewnie w statucie jest zapis o formie sprzedaży krwi. Ale mam koleżankę pielegniarkę w centrum krwiodawstwa i zapytam jej jak to wygląda
  • Odpowiedz
@salvador5000: na badania idzie krew niesprzedana - tj taka której termin się kończy, a głębokie mrożenie jest nieopłacalne. Sprzedają ją szpitalom bo taki mamy system rozliczeń - pozwala na prostą kontrolę kosztów związanych z krwiodawstwem.
  • Odpowiedz
@top_czipsy: też tak miałam, po pobraniu krwi przez pewną uroczą pielęgniarkę po 50siątce, która przed samym ukłuciem stwierdziła: 'tym dziewczynom to sie w dupach poprzewracało, dzieci rodzić a nie krew oddawać'. Dodam tylko, że krew oddaje regularnie, nie mam żadnych problemów z wkłuciem itd, poza tym jednym przypadkiem starej krowy.

Współczuję Mirku!
  • Odpowiedz