Wpis z mikrobloga

Jeśli zaostrzenie ustawy aborcyjnej przejdzie, to ciężko upośledzone dzieci, które powinny zostać usunięte przed porodem, mam wysyłać na adres jakiejś parafii, czy do biskupa? Do kogo zgłaszać się po odszkodowanie za straty fizyczne, psychiczne i moralne za zmuszenie do porodu takiego dziecka? Jakieś sugestie?
#aborcja #czarnyprotest #katolicyzm #polityka
  • 199
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UndaMarina: Już był taki jeden, co pozbywał się niepełnosprawnych ze społeczeństwa. Chyba Hitler się nazywał. Dlaczego chcecie uprawiać eugenikę w XXI.w? Uważasz, że dziecko z SD, kocha się mniej bo jest chore? W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo możliwości rozwoju dla takich osób. Rehabilitacje, szkoły specjalne, hospicja. Jest taka piękna powieść "Poczwarka". Ona bardzo dosadnie obrazuje to, że dziecko mimo że jest chore można kochać. Spartiaci pozbywali się ze swojego
  • Odpowiedz
@schizotypowycynik: > Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. (Mt 22,37-40)

Zachęcam do lektury Pisma Świętego. Poza tym zachęcam do zapoznania się z działalnością Świętego Kościoła Katolickiego, jaką jest Fundacja św. Alberta w Polsce
  • Odpowiedz
@UndaMarina: To musi być jakaś zagrywka pod kościół, inaczej nie widzę sensu gdy nie ma z tego pieniędzy.

Większość "obrońców życia" interesuje jego obrona do momentu porodu, potem mają to w dupie tak jak pomoc i to czy jest upośledzone czy nie do momentu aż będzie można z niego kroić podatków jeśli się da.
  • Odpowiedz
@pokokoko1: tu chodzi o czyste katolickie sumienie; większość nie ma do czynienia z nadpobudliwym seksualnie dorastającym mężczyzną z zespołem Downa, czy dzieckiem-warzywem, karmionym przez sondę, z której trzeba odsysać zalegającą treść.
  • Odpowiedz
@pokokoko1: Masz bardzo materialistyczny pogląd na świat. Bezinteresowność występuje w naturze i wydaje mi się, że jeżeli ktoś działa w takiej fundacji jak "Stop Aborcji" zajmuje się pomocą i w czasie ciąży i po porodzie. Nie jestem tego pewny i dlatego nie oceniam od razu, że jest to robione dla pieniędzy itp.
  • Odpowiedz
@Creder: Szczerze Ci powiem, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Taka opieka to poświęcenie całego życia tacy ludzie się nawet wysrać sami nie potrafią. Śmieszą mnie ludzie którzy wymagają podobnych poświęceń a już pisać, że zrobi to za kogoś może tylko ameba umysłowa.
  • Odpowiedz