Wpis z mikrobloga

Jeśli zaostrzenie ustawy aborcyjnej przejdzie, to ciężko upośledzone dzieci, które powinny zostać usunięte przed porodem, mam wysyłać na adres jakiejś parafii, czy do biskupa? Do kogo zgłaszać się po odszkodowanie za straty fizyczne, psychiczne i moralne za zmuszenie do porodu takiego dziecka? Jakieś sugestie?
#aborcja #czarnyprotest #katolicyzm #polityka
  • 199
  • Odpowiedz
Jeśli zaostrzenie ustawy aborcyjnej przejdzie, to ciężko upośledzone dzieci, które powinny zostać usunięte przed porodem, mam wysyłać na adres jakiejś parafii, czy do biskupa? Do kogo zgłaszać się po odszkodowanie za straty fizyczne, psychiczne i moralne za zmuszenie do porodu takiego dziecka?

@UndaMarina: nie wiem, może spytaj swoich rodziców
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Ja uważam, że jeśli państwo dąży do zakazania aborcji, to powinno zarazem przejąć odpowiedzialność za niechciane dzieci. Nie zamierzasz urodzić zdeformowanego potwora lub bękarta gwałciciela? Spoko, zrzekasz się praw, my zapisujemy Cię na zabieg do profesjonalnej kliniki, gdzie dokonana zostanie ekstrakcja płodu i umieszczenie go w sztucznej macicy. Matkom oszczędzi się cierpienia porodu i opieki nad niechcianym potomkiem, a prolife'owcy będą walić konia ze szczęścia, bo nikt nie umrze. Nowy,
  • Odpowiedz
  • 4
@UndaMarina: popieram, kobieta powinna mieć prawo do decydowania co zrobić z takim dzieckiem, a nie uciekać do innych krajów żeby w razie co zrobić taką aborcję bo w swoim ojczystym nie może i ktoś już za nią zdecydował, chore
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Pełna zgoda. Nie widzę powodu, dlaczego kobieta nie miała by móc decydować co zrobić ze swoim ciałem. To jest jej dziecko, jej ciało, jej życie. Podobnie nie widzę powodu, do zmuszania faceta do płacenia alimentów, jeżeli nie przeprowadzono testów na ojcostwo (to jest dosłownie domniemanie winy). Generalnie nie ma na świecie żadnego kraju, w którym prawo rozwiązywało by podobne kwestie w naprawdę satysfakcjonujący sposób. To co pisiory chcą zrobić razem
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Niestety ale ludzie którzy to wymyślają nie mają pojęcia jakie tragedie zdarzają się w życiu i z czym się wiążę wychowywanie takiego dziecka. Oczywiście krzyczą żeby zostawić, ale pieniędzy na utrzymanie i rehabilitację to już nie ma kto dać
@EtaCarinae: Jesteś świadomy że nie każde dziecko można zostawić w oknie życia(które de facto też chcą zlikwidować), niektóre dzieci mają tak ciężkie wady że niestety muszą być stale podłączone do
  • Odpowiedz
@UndaMarina: za przeproszeniem odpieprz się od Świętego Kościoła. Oni mają dziesięć przykazań (jak oddawanie czci świętym fragmentom napletka Jezusa z których gdyby je pozbierać można by uszyć już prześcieradło), a nie jakieś tam miłowanie bliźnich i tym podobne rzeczy głoszone przez jakiegoś Żyda [sarkazm]
Oto pozostaje Ci wiara, że Bóg istnieje i #!$%@? po ryju wytrzaska te bydlęta:)
sorry za wulgarny język, ale te bydlęta moralne mnie wku..wiają:)
Zakłamane świnie nawet
  • Odpowiedz
@UndaMarina: dodatkowo ustawa wprowadza przestępstwo nieumyślnego doprowadzenia poronienia przez matkę. Pytanie do orientujących się w prawie czy pociąga to za sobą wykluczenie z zawodów wymagających niekaralności, czy na przykład wolontariatu w niektórych instytucjach?
  • Odpowiedz