Wpis z mikrobloga

Jeśli zaostrzenie ustawy aborcyjnej przejdzie, to ciężko upośledzone dzieci, które powinny zostać usunięte przed porodem, mam wysyłać na adres jakiejś parafii, czy do biskupa? Do kogo zgłaszać się po odszkodowanie za straty fizyczne, psychiczne i moralne za zmuszenie do porodu takiego dziecka? Jakieś sugestie?
#aborcja #czarnyprotest #katolicyzm #polityka
  • 199
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UndaMarina: Popieram i nawet poszedł bym dalej. Nie tylko ciężko upośledzone ale i średnio. Zdrowi ludzie mają zmarnowane całe życie na opiekę a takie dzieci nie mają żadnych szans na normalną egzystencję.
  • Odpowiedz
Nie ogarniam jak państwo może zakazać aborcji upośledzonego dziecka. Przecież to są koszty, czas i tak naprawdę to dziecko nigdy nie będzie miało prawdziwego życia plus sama tracisz swoje na opieke nad nim. Zupełnie bez sensu


@MtEverest: Nie ogarniam jak państwo może zakazywać pozbywania się upośledzonych użytkowników wykopu, przecież to tylko jest problem, jak nie w Internecie, to w życiu realnym...
  • Odpowiedz
@ediz4: Oglądałeś obrady sejmu? To co mówiły osoby z PiS to coś okropnego, część na pewno da głos na tak, tylko ciekawe jak duża.
  • Odpowiedz
@artpop: Nie oglądałem ale obserwuje co robi Kaczyński. Jak widzą duży opór to wycofują się rakiem. To jest projekt obywatelski więc spokojnie mogą go udupić. A to że jacyś nawiedzieni się pojawią to normalka.
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: odszkodowania, które ten trybunał orzeka są symboliczne, aby nikogo nie urazić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym dobrą wolą państw członkowskich jest egzekwowanie tych orzeczeń
  • Odpowiedz
@Czesiek_God_Usopp: ja wiem, że istnieją odstępcy od nauczania Kościoła nawet wśród duchownych. Takie osoby często przedstawiam jako wzór świeckim chrześcijanom, wtedy oni w imię tego przykazania co podałeś ze szczerego serca mnie nienawidzą:) bo Caritas, bo sierocińce prowadzone przez zakonnice, bo Kamilianie Bosi (z tego co pamiętam), więc ja już nic nie muszę, a jak wyrządzam komuś krzywdę to wystarczy że się wyspowiadam, ewentualnie odklepię zdrowaśki.
"Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.
W oryginale zapewne Jezus użył słowa "niewierni" albo czegoś w podobie, ponieważ pewnego celnika postawił za wzór do naśladowania.
p.s. to jest ciekawe:
"Zapytał Go jeden bogaty człowiek: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie? Odpowiedział mu: Człowiecze, wypełniaj Prawo i Proroków. Odrzekł: Wypełniam. Rzekł do niego: Idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, potem przyjdź i chodź za Mną. Bogaty zaczął skrobać się po głowie i nie był zadowolony. A Pan powiedział do niego: Jakże możesz mówić: Wypełniam Prawo i Proroków? Przecież napisano w Prawie: Miłuj swego bliźniego jak siebie samego, a oto liczni twoi bracia, synowie Abrahama, za ubiór mają gnój, umierają z głodu, dom zaś twój pełen jest wszelkiego dobra i nic z niego do nich nie wychodzi. Zwróciwszy się zaś do swego ucznia Szymona, który siedział przy Nim, rzekł: Szymonie, synu Jony, łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego"
I wersja uznana
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Współczuję podejścia do życia. Usunąć upośledzone dziecko, bo łatwiej, bo wygodniej? Nie zasługuje twoim zdaniem na życie i twoją miłość? Wstyd. Ale pewnie, lepiej iść na łatwiznę i wybrać wygodniejszą dla siebie opcję, niż stawić czoła przeciwnościom losu i sprostać zadaniu jakim jest próba wychowania dziecka najlepiej jak się jest w stanie.

Owszem, są przypadki w których jeśli jest zagrożenie życia matki, czy tak bardzo zdeformowany płód, że od
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Absolutnie niczego ci nie narzucam. Po prostu ci współczuję, bo byciem wygodnickim nic nie osiągniesz. Zamiast marnować czas na dzielenie się swoimi smutnymi poglądami wzięłabyś się za realizowanie jakichś swoich życiowych celów. Ale oczywiście wygodniej jest siedzieć z dupą przed kompem i robić gównoburzę na wykopie.
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Bordo dostałem za komentowanie spraw bezpośrednio związanych z tematyką w której siedzę i swego rodzaju popularyzowanie działalności. To jest co innego niż chwalenie się światopoglądem zakładającym obieranie zawsze najwygodniejszej, najłatwiejszej drogi.
  • Odpowiedz