Wpis z mikrobloga

na tej samej zasadzie systemowo kobiety powinny wymagać od mężczyzn


@UndaMarina: twierdzisz, że kobiet choroby weneryczne nie dotyczą i tylko mężczyzn lależy sprawdzać?

Sprawdzanie jest tam gdzie jest potrzeba pewności. Kobiety mają pewność co do dziecka przez samo urodzenie go, a mężczyźni tej pewności nie mają.

Jeśli chcesz aby nie było testów to spoko, mężczyzna może zwiększyć pewność co do ojcostwa też na inne sposoby. Ot choćby przywracając zazady z XIX
@pogodnywedrowiec: @Pavuloon: Nie no jasne, że nie jest. Tym bardziej, że jesteś wtedy dla niego bardziej ojcem niż ten biologiczny. Dziecko nie jest niczemu winne, nie rób z nas jakichś niedorozwojów emocjonalnych. Bardzo proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale zarówno dzieciak jak i jego ojciec zasługują na informację. Poza tym jeżeli takie testy byłyby robione zaraz po porodzie, to nie byłoby tej 10-letniej więzi. Dano by
nie wiem dlaczego podatnik miałby ponosić koszty przez to, że ktoś nie potrafi stworzyć poważnego związku.


@UndaMarina: aha. Czyli twierdzisz, że od razu widać czy ktoś zdradza czy nie?

Zresztą, zlikwidujmy fundusz alimentacyjny. Państwo płaci miliardy rocznie za alimenty facetów, którzy tego unikają. Przecież to, że facet nie płaci alimentów oznacza tylko, że jakaś kobieta nie umie stworzyć poważnego związku i nie wybrała faceta który weźmie odpowiedzialność za swoje dzieci

ostrzegaj
Czemu lafiryndy? Czy jeśli kobieta wymaga ślubu, to oznacza, że uważa faceta za potencjalnego pajaca, który porzuci ją i dzieci gdy mu będzie wygodnie? Tylko nie wyjeżdżaj mi tu z tradycją i wygodą prawną, bo w wielu przypadkach wygodniej pod względem prawnym jest nie mieć ślubu, a tak samo tradycyjny jak ślub jest też zakaz seksu przedmałżeńskiego.


@Tical25: W punkt.
  • 1
@Nahcep: Nikogo jako osoby nie obgaduję, tylko krytycznie odnoszę do pewnego komentarza.

Ale masz rację, wypada zawołać, tym bardziej jeżeli wywołała się tak burzliwa dyskusja.
@xmichaelx: @kiera1: Chyba każdy się zgodzi, jaka to jest przerypana sytuacja. Wydaje mi się, że prawnie ojciec powinien być zwolniony z alimentów w takiej sytuacji.

Dziecko nie jest niczemu winne, nie rób z nas jakichś niedorozwojów emocjonalnych. Bardzo proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xmichaelx: Serio? Przeczytaj komentarze asterlinga powyżej, albo jeden z najbardziej plusowanych pod tym wpisem:

A czy ma go obchodzic dobro dziecka? Skoro