Wpis z mikrobloga

#mirkocup #csgo Trzy slowa ode mnie na koniec.

1. Dzieki za pomoc dla wszystkich ktorzy pomagali, zreszta pomagali to male slowo, po prostu organizowali. A ekipa ta sama co zawsze @yoreciv @kuskoman @Jacko_ i na mikrofonie oczywiscie @sabtuzdeamon, Yoreciv to wiadomo, kusko i jacko to spece od serwerow, stron itd i zrobilio zajebista robote, a Szybowiec jak zwykle stanal na wysokosci zadania, dobrze komentowal + ratowal nam dupe jak nie mielismy castera

2. Nie dzieki dla @getiZ ktory wystawil nas ze 2-3x bez zadnego info przez co bylismy w dupie przez pare dni. Zawiodles mnie kolego strasznie.

3.Dzieki dla sponsorow @Screenshu, G2A, WebH i Bahatti, bez Was by nas nie bylo.

4. Dziekuje wszystkim graczom ktorzy traktowali ten turniej jako zabawe, nie spinali sie, byli ugodowi i rozumieli nasze problemy. Staramy sie robic wszystko dobrze, ale nie zawsze wyjdzie, takze dzieki za udzial i za wyrozumialosc, a takze za dostarczanie emocji.

5. No i dziekuje widzom, bylo Was niewielu ale za to wierna ekipa sledzila kazdy mecz.

A teraz podsumowanie.
Ja tam jestem rozczarowany w sumie. Raz ze mielismy problemy z serwerami, ale to #!$%@? zdarza sie, zlosliwosc rzeczy martwych. Dwa ze widzow bylo malo i zainteresowanie tez srednie. Widac jak nie rozdajesz tony skinow na live kazdego dnia to nie ma komu ogladac i to jest smutne. Ciezko bedzie o sponsorow na nastepny turniej jak na obecnym srednia widzow to 20 osob moze. Az dziwne bo tag obserwuje multum osob, ale chyba samym csgo zainteresowanych niewielu. Takze to dla mnie najwiekszy zawod tego turnieju i az mi glupio np przed chlopakami z SHU ktorzy nas dosc pokaznie wsparli, byli dla nas spora pomoca a otrzymali takie cos. I my i sponsorzy i gracze zaslugiwali na wieksza publike. Nie wiem czy spowodowane to okresem letnim, czy tym ze mielismy problemy bo GetiZ nas wystawil, trzeba to przemyslec i zastanowic sie czy jest sens organizowania Mirkocup 3, bo dla nas to jest masa pracy, wiele godzin poswieconych, dokladanie wlasnych pieniedzy, a okazuje sie ze robimy to wlasciwie dla siebie.

To tyle, byc moze do uslyszenia na MC3.
  • 35
Perlo, szkoda że mirkogaming w tej edycji zabrakło ale i tak wspieram was za to co robicie. Ha póki co wyautowany jestem że sceny csgo bo ostatnio grałem parę miesięcy temu. Dla mnie teraz trochę inne tematy w głowie ale następnya edycja będzie jeszcze lepsza!

@Perlo: ciezko mi zrozumiec czego oczekiwales tak dokladnie. wiekszosc ludzi na tym tagu woli zamiast ogladac mirkow
1-grac samemu
2-ogladac pro graczy
3-robic cokolwiek innego zwiazanego z csem a nie ogladac mirkow( ͡° ʖ̯ ͡°)
sama inwencja super pomysl i doceniam ale tak jak napisalem nie wiem czego tak dokladnie oczekiwales.
@Kofi: No wlansie rozmawialem o Tobie z @yoreciv pare razy ale nie chcielismy sie narzucac :) Mogles uderzyc, bo wiesz ze Mirkogaming bysmy wsparli reklama nawet bezplatnie, bo to w koncu takze mirkowa inicjatywa.

@ehh_te_wykopki: Frekwencji jak na 1 turnieju. Tylko tyle. Nie mam oczekiwan ala 1000 widzow na kazdym meczu. Ale w 1 edycji czesto krecilismy sie kolo 100 osob, takze roznica spora.
@Perlo: Bralem udzial w wielu cupach organizowanych zarowno w sorsie, jak i w go i powiem szczerze ze jak na ekipe z tak malym doswiadczeniem przy organizowaniu cupow, to daliscie rade. Co prawda zmienilbym pare rzeczy, ale i tak bylo git.
@Perlo: Niestety taka prawda. Ludzie oglądający streamy w ogromnej większości liczą na skiny. 99,99% z nich żadnego nigdy nie wylosuje, ale nadzieja jest. Podczas turniejów gdzie wypadają skrzynki w CSie większość ludzi włącza Twicha w tle i tacy z nich widzowie. A tam grają profesjonalni gracze. Co do oglądania waszego turnieju. W sumie nie dziwię się ludziom. Po co oglądać z innego powodu niż skiny, nagrody jak można pograć samemu. Tym
@d0nezo: Wlasnie my tez srednio dalismy rade. Mirkocup 1 byl bardziej udany z naszej strony rowniez. Mialo na to wplyw wiele czynnikow, ale to ogolnie nikogo nie obchodzi. Nasza praca tez jestem lekko zawiedziony w sumie, mimo ze Ci co byli to dawali z siebie bardzo duzo. Do poprawy pewne rzeczy ;)
@Perlo: A ja nadal śmiecham z POWAŻNEGO turnieju i POWAŻNEJ grupy steam i tego gimbusa organizatora całej tamtej szopki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

JAKIE TO BYŁO ŻAŁOSNE w porównaniu z waszymi turniejami xD
@ona_czuje_we_mnie_PINIADZ: Bo moga poogladac znajome nicki z wykopu? :) PRzeciez to spolecznosc, sa jakies relacje miedzyludzkie, ludzie sie znaja itd. Ja tam z checia popatrzylem jak graja mirkowi eksperci od csgo ;)

@diarrhoea: No dokladnie, troche lipa z wakacjami. Ja myslalem ze wiekszosc ludzi w wakacje z mirko bedzie jednak w piwnicach wieczorami a nie na wyjazdach ;)
@Perlo: ale to jest 2 edycja. ludzie wiedzieli czego sie spodziewac, jak to bedzie wygladac, itp itd (tak jak 1sze czesci filmow) wiec dla mnie to normalna sprawa. w 1szej byla ciekawosc, cos nowego.
po 1 edycji ludzie zobaczyli ze lepiej zagrac mecz samemu
(taka moja opinnia) niz ogladac mirkow.
@Perlo: Mimo wszystko czego się tu spodziewać. Ludzie właśnie są znacznie bardziej zainteresowani samą grą, niż turniejem tego typu.
Skoro polskie mecze drużyn csgo które walczą w ESL mistrzostwa polski, czyli turniej jakby nie było znacznie bardziej prestiżowy mają po 50-200 widzów, to czego można było się spodziewać teraz?

Za przyciąganie widzów odpowiedzialni są organizatorzy. "Sponsorzy zasłużyli na większą publikę". Serio? Co takiego zrobił dla mnie sponsor, że mam oglądać turniej
@Perlo: Oby była 3 edycja bo chciałem zagrać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tylko najpierw bym musiał jakichś mireczków poszukać do gry ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do organizacji tej edycji to się raczej nie będę wypowiadał bo oglądałem w sumie tylko jeden mecz, bo albo nie miałem czasu albo po prostu mi sie nie chciało. Jakoś znudził mi się cs do oglądania
@Perlo: trzeba było więcej spamować na tagu, mi w ogóle uciekło, że jakiś finał jest, podobnie jak z innymi meczami. W tamtej edycji jakoś więcej o turnieju było(być może przez dramy, nie wiem)
@Perlo: Ja przynajmniej nie rozumiem i niestety nigdy nie rozumiałem całego tego fenomenu streamów, youtuberów itp. Jeśli chodzi o znajomych. OK tu się zgodzę. Ale ilu można ich mieć na wykopie. No chyba, że ktoś tylko wykopem żyje. Stąd myślę wzięła się średnia oglądalność na meczach.
Kiedyś za małolata w czasach YT bez jakichkolwiek zarobków, wrzucałem do niego filmiki z pewnej gry MMO. Jakieś najciekawsze akcje itp. sprawy. Głownie robione to
@Perlo: szczerze mówiąc to dla mnie jako osoby dość nowej pod tym tagiem i na mirko ogólnie to turniej był bardziej jak ciekawostka, nie oszukujmy się że jak mam spędzić wieczór przy oglądaniu csgo i mam wybierać pomiędzy meczem teamu z top 10 (a te lecą praktycznie cały czas bo pro league) a mirkocupem to wolę to pierwsze. Nie wiem, może to wynika z tego że nie czuję się jakoś specjalnie
@Perlo narzucać, to swego rodzaju zwyczaj powinien być. Wiecie gdzie mnie szukać ( ͡ ͜ʖ ͡) na jak na porządnego i poważnego człowieka przystało mam swoje tematy ale o starej gwardii się nie powinno zapominać
@Perlo: wywołany do tablicy wypowiem się z miejsca.
Po pierwsze słowo przepraszam, bo mimo wszystkich okoliczności to ono musi się tu pojawić jako pierwsze.
Słowem wyjaśnienia, ta edycja mirkocup zeszła się w czasie z ogromnym oblozeniem w pracy (dla tych co nie wiedzą, jestem na swojej działalności), a moja praca wiąże się z ciągłymi podróżami i nie ma za bardzo możliwości planowania na dalej niż dwa dni do przodu. Kiedy rozmawialiśmy
@GetiZ: Wystarczylo dawac znac o nieobecnosci wczesniej niz 10minut przed strimem jak juz sami zapytalismy i byloby wporzadku.

@G2A_Team: Dzieki serdecznie za wsparcie, nie wiedzialem ze macie konto wiec nie wolalem. Wyciagniemy wnioski na przyszlosc :)
@Perlo: mam nadzieję, że w przyszłości również uda nam się brać udział w organizacji tego eventu, fajnie było wziąć w tym wszystkim udział, trzymajcie się :)
@webh: Dzieki serdecznie. To ogolnie nie byl zly turniej, ja pisze dosc pesymistycznie bo po prostu wymagam od nas perfekcjonizmu ;) Ten turniej perfekcyjny nie byl, ale za to sprawdzilismy swoje umiejetnosci w reagowaniu na kryzysowe sytuacje. Co prawda @yoreciv skrocila sobie tym zycie pewnie o 5 lat, ale wyszlismy obronna reka ;)