Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym #linux ze on taki zajebisty a co jedna dystrybucja to jeden wielki fuckup. Taki np #osmc nie ma nawet przegladarki. Ludzie prosza, zglaszaja potrzebe a devy maja to w dupie.

I tak jest za kazdym #!$%@? razem :) czy to ubuntu, mint, red hat czy jakiekolwiek inne distro czy jk to sie tam zwie. Zawsze cos nie dziala albo ma odwroxona ergonomie bo #soa1
  • 14
@highlander: Nie wiem czym jest OSMC, ale systemem dla telewizorów. Raczej przeglądarka jest tam zbędna (ciężko pilotem od TV sterować przeglądarką). Być może to po prostu distro robione dla funu i nikt nie wie jak to dodać, nie wiem.
@fervi disteo bardzo fajne. Faktycznie pod pilot ale dodac przegladarke chociazby dla ludzi ktorzy zaopatrza sie w klawe i mysz to by mogli.

Nawet bym zaplacil za taka mozliwosc no ale coz :)
Najpierw zadaj pytanie. Po co mi komputer. Jeśli wszystko jedno albo nie wiem ale pewnie do grania to najlepiej Windows. Jeśli jednak ma się plan siedzieć w piwnicy za 6 patyków, by naprawić tagi na wypoku to już lepiej Linux.
@highlander: OSMC to "standalone" kodi, które jednak potrzebowało czegoś na czym by działało. To tak jakby dziwić się, że twój ciągnik nie ma dwustrefowej klimatyzacji albo fajnej deski rozdzielczej skoro to też pojazd! OSMC było przeznaczone do jak najsprawniejszego działania samej aplikacji (dlatego np. moja malina dusiła się przy 1080p na raspbianie gdy na OSMC odtwarza pięknie) i dlatego #!$%@? wszystko co nie wiązało się z multimediami.
@Kryspin013: chyba się nie łudzisz że on cokolwiek z tego zrozumie, dla niego linux jest #!$%@? nie ważna czy to osmc czy ubuntu a jedyny argument jaki ma do zaoferowania pod tagiem linux to to że linux jest #!$%@?