Wpis z mikrobloga

@zranoI: Nie znam pythona ale jakiś kolega wyżej napisał że częścią zadania jest odwrócenie stringu i że istnieje metoda "str.reverse()". Znając inne języki, osobiście uważam że wywołanie tej metody byłoby raczej czytelniejsze i bardziej oczywiste niż [::-1].
@except: Nie możesz zaprzeczyć że ta notacja jest bardziej skomplikowana i mniej czytelna. Ja jestem tego najlepszym dowodem. Jako osoba nieznająca języka nie mam pojęcia co oznacza taka notacja ale gdybym widział wywołanie metody "reverse" to co innego. Przy prawdziwym projekcje wolałbym używać metod. Czy przypadkiem całe to zadanie nie ma na celu pokazania że ktoś nie zna triku z pythonem ? Być może odwracanie stringa w ten dziwaczny dla mnie
no i na tym polega "obycie z językiem" że jak jesteś świeżak to pomyślisz o reverse od razu


@except: ojoj - nie wiedziałem że tak długo można być świeżakiem. jak to ktoś dobrze niedawno podsumował - takie konstrukty są dla stulejarzy żeby pokazać aplikującym jakie my tu so fachowce we firmie. jak już się dostaniesz daj znać ile razy ktoś Cię #!$%@?ł za nieczytelny kod.

co do samego zadania - jedyne