Wpis z mikrobloga

Godzina rozmowy po angielsku z Rosjanką za mną.
W pytaniach 4/6 odpowiedzi udzieliłem poprawnych.
Przeszedłem do dalszego etapu rekrutacji!

#pracbaza #rekrutacja #it #programowanie #python

Moim zdaniem ciekawe pytanie:

>> a = "abcdefghijklmnopqrstuvwxyz"

>> a[::-1][:-1]

?
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@except: Nie znam pythona ale odrazu widać, że to jakieś g---o bez zastosowania w realnym projekcie. Takie zadanka zawsze mają złapać cie na rzekomej niewiedzy. Totalnie p------e, skąd się w ogóle biorą firmy które rekrutują w ten sposób. Miałem kilka takich z-------h rozmów w tym roku, szkoda gadać.
  • Odpowiedz
@kowski1988:

to pokazuje obycie z językiem, taki szybki przykład, chcesz odwrócić ciąg znaków w pythonie szybko to robisz ciąg[::-1], a to znalazło się w pytaniach m.in.
  • Odpowiedz
@except: Tak jak powiedziałem nie znam pythona i mi to wygląda na jakieś g---o. Z drugiej strony jako użytkownik języka spodziewałbym się metody która odwraca ciąg znaków a nie jakiejś dziwacznej notacji z "[::-1]".
  • Odpowiedz
@GlenPL: I bardzo dobrze "koleś". Mam prawo wypowiadać się i porównywać różne języki. Ty masz najwyraźniej ból d--y że komuś nie podoba się odwracanie stringa w twoim ukochanym pythonie.
  • Odpowiedz
@kowski1988: Zadanie jest o tyle dobre, że weryfikuje, czy się przygotowałeś do rozmowy (jeżeli miało być o pytonie w ogóle). Natomiast jakby ktoś mnie na rozmowie na "pytoniste" spytał o to jakie znaczki poza _a-zA-Z można użyć na nazwanie zmiennej w C to lałbym.
  • Odpowiedz