Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #polityka #cbow #cbom

Cześć,

dwa dni temu @Goofas przeprowadził ankietę na temat preferencji politycznych użytkowników mikrobloga. Zaoferowałem się tam, że przeliczę wyniki ankiety na miejsca w Sejmie. Jak powiedziałem tak też zrobiłem. Wyłoniony przez mikroblogowiczów Sejm wyglądałby następująco:

KORWiN: 266
Kukiz: 119
Nowoczesna: 33
PiS: 24
Razem: 18

KORWiN miałby więc samodzielną większość w Sejmie. Do większości konstytucyjnej zabrakłoby 41 mandatów.
BongoBong - #neuropa #4konserwy #polityka #cbow #cbom 

Cześć,

dwa dni temu @Goo...

źródło: comment_7ZCGSyguq5NkwbtUs7hrGxKNHuK0ABXg.jpg

Pobierz
  • 75
Metodologia:

1. Wyniki, które posłużyły do obliczenia ilości mandatów: KORWiN: 46,34%, Kukiz: 21,33%, Nowoczesna: 8,72%, PiS: 7,11%, Razem: 6,71%, PO: 2,77%, SLD: 0,96%, Twój Ruch: 0,76%, PSL: 0,55%, inne: 4,74%.
2. Stosowałem metodę d'Hondta, tak jak jest w polskiej ordynacji wyborczej.
3. Przeliczenia mandatów dokonałem osobno dla każdego z okręgów wyborczych, nie potraktowałem całego kraju jako jednego okręgu wyborczego.
4. Rozdział głosów w okręgach był zróżnicowany. Głosy przydzielane były proporcjonalnie do
@BongoBong:
2019
-Korwin wygrywa wybory
-jedziesz samochodem prywatną drogą do pracy
-od twojego samochodu odpada koło
-wpadasz na drzewo i łamiesz kark
-pozywasz producenta samochodów
-prywatny sąd orzeka, że powinieneś wiedzieć co kupujesz a chcącemu nie dzieje się krzywda
-kup sobie wózek inwalidzki i chciej jechać do domu
-właściciel drogi zatrzymuje cię i pozywa cię za zablokowanie drogi i uszkodzenie drzewa które było jego mieniem
-sąd skazuje cię na 9000 dolanów