Wpis z mikrobloga

@Chael: Czy to dezinformuje kogokolwiek? Nawet jeśli przepisy nie mówiłyby wprost (nie chce mi się wertować tego co jest w kodeksie ruchu drogowego) to co się stanie jak ktoś użyje tego lewego kierunkowskazu? Tak uczyli wielu na nauce jazdy i stąd ludzie tak postępują.
Ja wyznaje zasadę, że jak rondo do mnie nie "miga" to ja na rondzie nie używam lewego kierunkowskaza, a przy zjeździe używam prawego i na odwrót.
@Chael Nie łapanie za slowka, chyba bardziej nie zrozumiałem o co Ci chodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°) jeżeli juz jedziesz danym pasem na rondzie to trzeba wyłączyć kierunkowskaz, ale podczas samego wjezdzania i zajmowania odpowiedniego pasa jest ok
@Elegant co tak ból dupie powiadasz? Ponieważ mieszkam w mieście nad morzem, nad które przyjeżdża bardzo dużo osób. Z lewym wjeżdża najwięcej aut z Wady i okolic. Wprowadzają innych w błąd oraz stwarzają zagrożenie. Satysfakcjonuje tą odpowiedź?
podczas samego wjezdzania i zajmowania odpowiedniego pasa jest ok


@Heibonna: nie jest, bo wjeżdżając na rondo zawsze skręcasz w prawo, lewy kierunkowskaz możesz włączyć jak już na rondzie jesteś. Za włączenie lewego możesz normalnie dostać mandat.
@Chael: Ja zarówno na egzaminie państwowym jak i w codziennym życiu używam zasady, że na rondo wjeżdżam bez kierunkowskazu, kierując się na odpowiedni pas do odpowiedniego zjazdu. Sygnalizując zjazd z tego ronda włączam prawy kierunkowskaz zaraz za zjazdem który poprzedza mój. Tak samo, kiedy na rondzie korzystam od razu z pierwszego po prawej zjazdu, włączam kierunkowskaz jeszcze przed rondem. Myślę, że jest to najbardziej zrozumiałe sygnalizowanie moich zamiarów innym kierowcom.
@j3sion może cos w prawie się zmieniło? Aktualnie na kursach uczą właśnie tak i WORD to popiera, a egzaminatorzy zaliczają jako prawidłowe użycie kierunkowskazu i ronda.
@Roniq no właśnie. W takim razie jakbyś się zachował- jadąc wewnętrznym pasem- gdyby obok jechało inne auto (zewnetrznym) z włączonym lewym kierunkiem?
@Heibonna: Podaj który word popiera wrzucanie przed zwykłym rondem kierunkowskazu w lewo? Nic się nie zmieniło w PORD pod tym względem. Nawet wrzucane tu ostatnio odcinki z jedź bezpiecznie to potwierdzają.
@Chael zachowuje się normalnie bo sporo osób tak jeździ aczkolwiek nigdy nie mam pewności czy ta osoba nie chce zjechać na wewnętrzny pas. Chociaż nigdy nikt nie chciał XD

Głupie to dla mnie i nielogiczne.