Wpis z mikrobloga

@Chael: ale dlaczego? Włączasz lewy kierunek, żeby zasygnalizować, że skręcasz w lewo, albo zawracasz, a przed zjazdem prawy. Mnie też tak uczyli. Co w tym jest nie tak?
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@DunkLord chyba z Jelenia spadłeś. Pokaż mi gdzie to jest ujęte prawem podczas poruszania się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym?
  • Odpowiedz
@Chael Podczas zjeżdżania z ronda używasz prawego. Podczas wjeżdżania z zamiarem zawracania lub skrętu w lewo używasz lewego sygnalizując zamiar zjazdu danym zjazdem. Oczywiście w takiej sytuacji należy zająć wewnętrzny pas ronda
  • Odpowiedz
via Android
  • 21
@WujaAndzej bo jest to wprowadzanie w błąd innych kierowców. Lewy włączysz tylko w przypadku zmiany pasa na rondzie i to tyle. Serio uważasz, że jadąc zewnętrznym pasem z włączonym lewym kierunkiem jest ok?
  • Odpowiedz
Włączasz lewy kierunek, żeby zasygnalizować, że skręcasz w lewo, albo zawracasz, a przed zjazdem prawy.


@WujaAndzej: lewy kierunek włączasz tylko i wyłącznie jak zjeżdżasz na wewnętrzny pas na rondzie. W innym przypadku to się mija z celem. Bo jeśli masz rondo, gdzie jest powiedzmy z 5 lub 6 zjazdów, to kierunkowskaz w lewo nie daje żadnej informacji.

Podczas wjeżdżania z zamiarem zawracania lub skrętu w lewo używasz lewego sygnalizując zamiar
  • Odpowiedz
@Chael: ale mi dałeś zagadkę, nie dość, że mnie tak uczyli w szkole jazdy, to jeszcze tak robiłem na egzaminie. I zdałem, nie było żadnych zastrzeżeń. Nieźle skonfundowany teraz jestem.
  • Odpowiedz