Wpis z mikrobloga

Pokaż mi gdzie to jest ujęte prawem podczas poruszania się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym?


@Chael:
A jesteś w stanie znaleźć w ustawie cokolwiek o tym, że na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym należy używać wyłącznie prawego kierunkowskazu?
  • Odpowiedz
@Chael: mnie instruktor uczył, że kierunek w lewo na rondzie z jednym pasem aż do zjazdu w prawo - wtedy kierunek w prawo, z wieloma pasami ruchu tylko podczas zmiany pasa i zjazdu

nigdy nie wnikalem, co prawo mówi na ten temat. zarzuć cytatem, bom ciekaw :d
  • Odpowiedz
@Chael: zawsze mam o to ból dupy. Przecież jak ja dojeżdżam do ronda i widzę samochód z kierunkowskazem w lewo, skąd mam wiedzieć gdzie on zjedzie? Na najbliższym zjeździe? Na następnym? Czy może się kręci od 3 minut? Ani na jazdach ani na egzaminie nie było nawet mowy o kierunku w lewo na rondzie (no chyba, że zmieniamy pas).
  • Odpowiedz
@Chael: Ale to nie jest przepis, tylko dyskusja kilku kolesi z Internetu. Sam poprosiłeś innego mirka o przytoczenie konkretnych zapisów w prawie, więc czynię to samo.
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: @emdey: Ja się z tym generalnie zgadzam i sam nie włączam lewego kierunkowskazu na rondach, więc nie wiem, do czego obaj mnie próbujecie przekonać. Zadałem natomiast proste pytanie o przytoczenie konkretnych zapisów w ustawie i nikt nie potrafi na to odpowiedzieć.
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: No to ludzie, którzy włączają lewy kierunkowskaz na rondzie interpretują to tak, że sygnalizują zawczasu zamiar skrętu w lewo/zawracania. Ja się z tym generalnie nie zgadzam, ale chciałem po prostu zaznaczyć, że prawo nie rozstrzyga wyraźnie tej kwestii i zostawia pewne pole do interpretacji, więc nie ma potrzeby, żeby innych wyzywać i wsadzać im wycieraczki w dupę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Chael: Oczywiście! Zawsze cisnę bekę z tych lewoskręcających na rondzie - dobrze, że #!$%@? w lewo nie jadą :-D. Wszystkimi zasadami ruchu drogowego rządzi jedna podstawa zasada - ZASADY MAJĄ BYĆ JAK NAJPROSTSZE.
Dlatego też na rondo wjeżdża się bez żadnego kierunku na odpowiedni pas jeśli jest więcej niż jeden (wewnętrzny jeżeli zamierzasz skręcić w zjazd dalej niż za połową rondą) - poza przypadkiem skręcania w pierwszy prawy (wtedy od
  • Odpowiedz
@BratJuzew: ogólnie czasami mam wrażenie, że kierowcy nie mają odpowiedniej wyobraźni i widzenia przestrzennego. Np. ci co wjeżdżają na rondo z zamiarem skrętu w lewo (trzeci zjazd) i sygnalizują to lewym kierunkiem, równie dobrze mogliby na łuku drogi który odbija w lewo sygnalizować lewoskrętem zjazd na trzecim skrzyżowaniu ( rysunek poglądowy, zielona kreska). Dodajmy do tego łuku drogi przerywają niebieską linię i mamy rondo ( ͡° ͜ʖ ͡
KorelacjaProkrastynacji - @BratJuzew: ogólnie czasami mam wrażenie, że kierowcy nie m...

źródło: comment_YOtFit0VldXA6s0VTDRargtafLeSyZ5j.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Chael: Nie widzę problemu z tym akurat. Nie powoduje to ani zagrożenia, a bywa pomocne. Natomiast wielką kotwicę w plecy tym co nie używają prawego jak zjeżdżają z ronda jadąc przez nie prosto ...
  • Odpowiedz
@Chael: mnie uczono że rondo to normalne skrzyżowanie - gdy skręcasz w lewo wrzucasz kierunek w lewo, aż do zjazdu gdzie wrzucasz kierunek w prawo. Różne szkoły różnie uczą. Skoro nie ma jasnego przepisu który to reguluję równie dobrze można powiedzieć że wycieraczka w dupę należy się tym, którzy nie wrzucają lewego
  • Odpowiedz