Wpis z mikrobloga

Dotychczas zajmowałem się #gamedev i #androiddev . Chciałbym wiedzieć, jak wygląda #java w innych zastosowaniach. Dużo słyszałem o #javaee , #spring, #hibernate itd., ale nie mogę tego sobie poukładać, co czym jest i które wykorzystać. Wiem, że Java EE to Java SE rozszerzona o frameworki i służy głównie do #webdev . Chciałbym iść w kierunku Javy EE, ale nie wiem jaką drogę obrać i czego się w jakiej kolejności uczyć, bo widzę, że tego jest masa
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GotoFinal: Ale ani ten blog (który szanuję, autora również, wiele można o nim powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest kretynem), ani 'przejmowanie się jako-tako wydajnością' nie ma nic wspólnego z rzeczywistym programowaniem aplikacji i problemami z ich wydajnością. Można rozpatrywać wydajność na poziomie akademickim, czy poziomie przytoczonych wpisów na blogu, gdzie chodzi tak naprawdę o zabawę, a można na poziomie 'produkcyjnym', gdzie toczy się o wyższą stawkę, typu:
  • Odpowiedz
@fegwegw:

I to w tym drugim przypadku można pokusić się o optymalizację,

Mi nie chodzi o to by optymalizować kod kiedy to nie jest potrzebne, tylko by nie pisać w taki sposób... który tak właściwe nawet utrudnia czytelność a i jest wolniejszy. I czas jego tworzenia też jest dłuższy...
I ty ciągle z tą pamięcią gdy ja co chwile powtarzam że nie o pamięć
  • Odpowiedz
I nie wiem jak nazwać człowieka który nie potrafi przyznać się do błędu tylko po cichu poprawia błąd jednocześnie się kłócąc że jest dobrze


@GotoFinal: Doświadczony.
  • Odpowiedz