Wpis z mikrobloga

@k__d: Rehabilitacja oczywiście prywatnie. Uważaj bardzo na nogę. Najlepiej odpuść sobie piłkę nożną, trójbój siłowy, jeśli nie zarabiasz dużych pieniędzy tymi sportami i graj sobie na luzie od czasu do czasu.
Ja tego nie zrobiłem i poszła mi łąkotka zszywana i miałem następną operację. 70% łąkotki przyśrodkowej wycięte i znowu rehabilitacja.
Teraz chodzę, ćwiczę. Dłuższe bieganie jest kłopotliwe. Często czuję oznaki niestabilności, niestety.
Muszę bardzo mocno pracować nad mięśniami nóg, a
@k__d: operacja lipiec, jak dobrze pamiętam to w kwietniu ostatnia wizyta kontrolna i lekarz powiedział, że mogę już wszystko robić. Nie zaniedbuj rehabilitacji, ja to zrobilem i długo sie za mną ciągneło to potem
@iohnny: Bielsko, dr Solecki, operacja wczoraj rano, wypis dopiero jutro. Oglądałem sobie na monitorze jak mi to robią, a teraz jestem pod w/w pompą i nic nie boli. Nie cykaj się, jest dobrze!

@Nynek: no to super, wiem, już kilka osób mnie ostrzegało, będę uważał. A jak Twoja druga noga?
@k__d: był naderwane ale znając życie to już je zdąrzyłem zerwać. Chodze tak już z 8 ale narazie nie ide na rekonstrukcje, nie ma czasu na to, może kiedyś. Kolejny plus po rekonstrukcji to w kolanie mam pogodynke.
@dianabol: gdzieś mi umknęła Twoja odpowiedź, ale już widzę. Bedę uważał, a w piłkę i tak nie gram, tylko bieganie. Strasznie trzeba pilniwać bo można sobie narobić niezłego bigosu.

@hesar: tak :D i jak się sprawuje noga?
@k__d w Krakowie, najpierw miałem mieć ląkotki tylko i czekałem już w kolejce właśnie na październik, ale ACL po dwóch miesiącach od pierwszego urazu się urwał, pisałem na mirko o tym. Dostałem skierowanie na 10 zabiegów rehabilitacyjnych przed samą operacja, żeby mieć z czego startować, bo po dwóch urazach drugie udo jest już wyraźnie mniejsze.
A jeszcze co do tego, to specjalnie pytałem czy wszystko będzie za jednym razem, to powiedzieli, że
@k__d: miałem i żyję. Rehabilitacja jest kluczowa. Bardzo dużo pracuj nad odzyskaniem 100% ruchomości (zgięcie i wyprost), bo z tym miałem najwięcej problemów (psychiczna blokada przed silniejszym zginaniem i prostowaniem). Mnie nie wypuścili ze szpitala (miałem na miejscu codzienną rehabilitację) dopóki nie pokazałem im, że potrafię zgiąć kolano do 90 stopni.

Powodzenia!
@k__d: Powodzenia. Ja jestem rok po reko ACL. Rehabilitacja kluczowa, ćwiczenia izometryczne od drugiej doby po rekonstrukcji. Musisz wcześniej zacząć reha niż 4 tygodnie po. Od samego początku: izometryka, walka z obrzeżkiem, limfa, rozciąganie pasma i walka o wyprost. Ja po roku a kolano dziwnie się zachowuje , nadal ubytek mięśnia :(. Na chwilę obecną tylko rower i delikatne pływanie ze sportu.
@k__d powodzenia w rehabilitacji! Jestem cztery miesiące po rekonstrukcji ACL. To ten etap gdzie faktycznie zaczyna się zapominać o tym że miało się operacje, ze względu na to że noga w końcu zaczyna funkcjonować normalnie. Jak będziesz miał pytania to możesz śmiało pisać.
@k__d: głowa do góry, najważniejsza szybka rehabilitacja, ja mialem ACL robione w obu kolanach, 3 tygodnie i będziesz chodził. Na pierwsze pare dni zaopatrz sie w dobre leki przeciwbólowe.
@Naciass: ojoj :(

@cibronka: dzieki, będę próbował! Po 3 tygodniach zaczyna sie zabiegi z rehabilitantem

@nama: no na razie nie dam rady :(

@Thor1990: @HackTheGibson: sport to zdrowie, zaczęło się kilka lat temu od skrętu kolana, potem było parę urazów aż w końcu poszedłem na rezonans i się okazało, że acl do kitu

@lmarcinl: wcześniej? No mam tu jakieś ćwiczenia, na pw Ci wyślę, ale teraz