Wpis z mikrobloga

@Coolek: Z tego co pamiętam, to obecna ustawowa pensja była ustalana 8 lat temu i ówcześnie była wyższa od średniej krajowej. Ponieważ kwota nie wzrosła, a lata mijają, inflacja rośnie i wartość nabywcza spada, to tak jakby z każdym rokiem płacili mniej. Myślę, że komuś pracującemu w finansach nie trzeba tego tłumaczyć :)

Co do opłat za studia, to tylko ktoś bardzo naiwny myśli, że to zatrzyma emigrację. W ogóle co
ale żeby żałować że się poszło na medycynę bo na rezydenturze jest 2300? bez jaj.


@Consuela_Bananahammock: Każdy ma priorytety w swoim życiu i trzeba to szanować. Jak ty jesteś w stanie wziąć na klatę te 2300 i mieć satysfakcję zawodową , ok ale musisz rozumieć to że ktoś może mieć inne podejście do życia niż niż ty i te 2300 nie spełnia jego oczekiwań na tyle że żałuje wybrania tej a
@dr_Batman: No, to ze u ciebie na wsi nie ma rezydentow jest dobrym wyznacznikiem tego, ze w Polsce brak lekarzy :) Wykruszy sie kilku z tych, ktorzy by sie przyjeli, zastapia ich kandydaci o identycznej jakosci, bywa.

Zapomniales jaka wladze mamy od paru miesiecy i co znacza wyroki TK?:)

Jestem odpowiedzialny za byt ludzi. Jak nie beda mieli pieniedzy, nie beda mieli jak zadbac o zdrowie, bo cos ta publiczna sluzba
@Consuela_Bananahammock: Pozazdrościć powołania. Dla mnie priorytetem jest godne życie i rodzina więc nie mam zamiaru pracować X00h miesięcznie żeby zarobić na utrzymanie. Jak się nie będzie dało to albo wyjadę ale rzucę to i będę robić co innego. Dla jednych medycyna to życie dla innych to zawód. Jakby brać tylko tych pierwszych to nie było by nawet na leczenie Warszawy a co dopiero całej Polski.