Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #kurier #gls #pytanie

Zamówiłem paczkę, dość ważna przesyłka - terminy...
Mój błąd, bo firmy kurierskie jeżdżą do budynków prywatnych w godzinach kiedy oczywiście wszyscy są w domu. Czyli np. poniedziałek godzina 10:00.


No więc zastałem awizo.
Najpierw szukałem ParcelShopu - na totalnym zadupiu. Znalazłem.
Okazało się, że już zamknięte (czynne do 17:00).
No więc myślę - pojadę dzisiaj później do pracy. Przyjeżdżam odebrać paczkę - zamknięte (czynne od 10:00).
To ma być ParcelShop?! To już monopolowych (całodobowych) brak?

Dzwonię więc na infolinię.


Czy ja mam do pracy nie iść, żeby paczkę odebrać?! Żądam wywiązania się z umowy i dostarczenia pod wskazany adres.
Czekałem na wyjaśnienie sprawy (cały czas na linii) dobrych 10 minut.
No mogą mi spróbować doręczyć - w poniedziałek.


Co za patologia... Jednak #paczkomaty to wspaniały wynalazek.

Teraz pytanie, czy mogę w stosunku do GLS wyciągnąć jakieś konsekwencje ?!

Ps. Pacel Shop czynny jest od poniedziałku do piątku: 10-17 a w sobotę zamknięty.
Na stronie GLS jest informacja, że Pon - Pt: 09:00 - 17:00, Sob: 10:00 - 13:00

defoxe - #gorzkiezale #kurier #gls #pytanie

Zamówiłem paczkę, dość ważna przesyłka...

źródło: comment_X1eLVq3DBg2t35FN8qhJPMA6wXL5hipP.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@defoxe: a w jakich godzinach mają jeździć cebulaku??? mają z---------ć od 6 rano do 22 w nocy żebyś mógł sobie paczkę odebrać?? było nie żałować kilku zł i wybrać opcję dostawy na konkretną godzinę jak tak ci na tym zależało
  • Odpowiedz
Okazało się, że już zamknięte (czynne do 17:00).

No więc myślę - pojadę dzisiaj później do pracy. Przyjeżdżam odebrać paczkę - zamknięte (czynne od 10:00).


@defoxe: jak byłeś po robocie nie zobaczyłeś godzin otwarcia i pojechałeś następnego dnia o 8?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Było poprosić o pozostawienie paczki w magazynie, mają tam dłuższe godziny otwarcia.
  • Odpowiedz
a w jakich godzinach mają jeździć cebulaku???


@artur1792: Cebulaku?! Jeśli ktoś oferuje dostarczenie przesyłek do mieszkań to logiczne jest, że musi dostarczyć to w godzinach kiedy jest się w mieszkaniu.

mają z---------ć od 6 rano do 22 w nocy żebyś mógł sobie paczkę
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś oferuje dostarczenie przesyłek do mieszkań to logiczne jest, że musi dostarczyć to w godzinach kiedy jest się w mieszkaniu.


@defoxe: gadka typowego Janusza .... bo jego nie ma w domu to znaczy, że nikt inny już nie może być

Wybacz ale czy to jest mój problem, jak firmy kurierskie sobie pracę organizują?!


a to ich problem, że tobie nie pasują godziny ich pracy?
  • Odpowiedz
@M4ks: Wysyłka była z TME - dość spora hurtownia... To nie jest przesyłka od Mietka do Staszka z Allegro.
Sprawdzę, czy TME daje jakieś inne opcje dostawy.

bierz najtańsza opcje,


Nie zależało mi na kosztach, wybrałem po prostu taką opcję jaka
  • Odpowiedz
a to ich problem, że tobie nie pasują godziny ich pracy?


@artur1792: Czekaj, ale ty chyba nie rozumiesz kto jest dla kogo. Ja im płacę za usługę czy oni mnie?!
  • Odpowiedz
@defoxe:
Po 1. Wykonali usługę poprawnie, paczka została przywieziona pod wskazany adres zapewne kolejnego dnia roboczego , nie sfinalizowanie usługi odbyło się z winy odbiorcy, czyli Twojej.

Po 2. Jeżeli wiedziałeś, że tego dnia nie będzie Cię w domu dlaczego nie zamówiłeś przesyłki do pracy? Albo jak tak bardzo chciałeś do domu to czemu przycebuliłeś i nie zamówiłeś usługi doręczenia wieczornego?

Po 3. To że Ty w godzinach 9.00 - 17.00 nie jesteś w domu, to nie znaczy że wszyscy nie są. Jest cała masa ludzi, która w tych godzinach przebywa w domu i nie ma problemu z odbiorem przesyłki. Dla takich ludzi jak Ty są usługi doręczenia wieczornego albo przekierowanie do miejsca pracy. Nie wiem czemu dziwisz się, że standardowa usługa doręczenia w standardowych godzinach roboczych jest wykonywana w tych właśnie
  • Odpowiedz
to czemu przycebuliłeś i nie zamówiłeś usługi doręczenia wieczornego?


@u-cichego: @MichalQ20: Chciałbym, by taka opcja była możliwa. Nie przycebuliłem tylko zwyczajnie innej opcji
  • Odpowiedz
@defoxe bardzo rzadko jest możliwość wyboru dodatkowych usług. Standardowa praca kuriera to 8-16 a żeby mieć dodatkowe usługi trzeba wcześniej napisać do nadawcy i poprosić go o dokupienie usług.
  • Odpowiedz
@defoxe: oho typowe buldupienie "hurr durr ja płace 12,50zł za wysyłke a kurier przyjezdza o 10, jak ten śmieć śmie śmiec". wez sie ogarnij czlowieku, jak sie nie podoba sposob działania firm kurierskich, to nie zamawiaj i tyle.
  • Odpowiedz
oho typowe buldupienie "hurr durr ja płace 12,50zł za wysyłke a kurier przyjezdza o 10, jak ten śmieć śmie śmiec"


@Fenomenomen: Misiu moja kochana, nie ja przecież ustalam stawki...
Widzę, że drodzy Wykopowicze zupełnie nie łapią o co mi chodzi.

jak sie
  • Odpowiedz