Wpis z mikrobloga

@dielel_: Wybierz się do Uniejowa bez gotówki, wyłącznie z kartą ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pizzeria, monopolowy, spożywczy, nawet w klubie nie można było płacić kartą () Ale co się dziwić, jak tam nawet komisariat policji był nieczynny 1 maja ( )
@Zgredzimierz: wiem o tym ale nie miałem ochoty na dyskusję z Grażyną przy kasie (swoją drogo wygląd właśnie typowej grażyny miała). Powiedziała, że nie mogę zapłacić kartą to jej zostawiłem zakupy do odniesienia i wyszedłem (gotówki nie miałem). Generalnie cały ten sklep jest trochę rodem jak z PRLu. Ale, że wokół jest mnóstwo zakładów produkcyjnych, warsztatów i sklepów niespożywczych to jakoś interes im się kręci...
@dielel_:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/platnosc-karta-od-10-zl-sprzedawcy-nie-maja-prawa-klienci-nie-maja-wiedzy,332644.html

Wyjście jest proste: powiadomić swój bank o takiej sytuacji. Jego pracownicy skontaktują się z organizacją kartową a ta z agentem rozliczeniowym, z którym właściciel danego punktu handlowo-usługowego zawarł umowę. - Taka umowa zobowiązuje go do akceptowania karty wymienionych systemów płatniczych bez ograniczeń (lub - zdecydowanie rzadziej od jednej złotówki - red.). (http://www.tvn24.pl)
@dielel_: Nie wiem jak teraz,ale jeszcze nie tak dawno jak rozmawiałem z jednym właścicielem sklepu(branża motoryzacyjna) to prowizje i opłaty za terminal to był jakiś kosmos.
Chyba,że mnie okłamał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@siea01: Ustawa z dn. 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (U. 2011 nr 199 poz. 1175);

Stawka opłaty interchange nie może przekroczyć 0,2% wartości jednostkowej krajowej transakcji płatniczej wykonanej przy użyciu karty debetowej oraz 0,3% wartości jednostkowej krajowej transakcji płatniczej wykonanej przy użyciu karty kredytowej. W przypadku karty płatniczej innej niż karta debetowa lub karta kredytowa stawka opłaty interchange nie może przekroczyć 0,3% wartości jednostkowej krajowej transakcji płatniczej

Nowe brzmienie
@KtosKtoSamNieWiesz: pytam ponieważ mam możliwość instalowania terminali i zastanawiałem się czy mam niskie czy wysokie stawki. To 10 zl może wynikać z tego że jest też coś takiego jak stawka płaska od transakcji. Która może wynosić np 10 gr i takie umowy były może wciskane kiedyś sprzedawcom
@dielel_: jak to jakiś mały sklep osiedlowy/wiejski to jestem w stanie to zrozumieć bo nie spodziewam się w takim miejscu terminalu.


@vateras131: od czasu wymuszenia niskiego intercharge już coraz rzadziej trafia się taki sklepik bez kart, nawet na wsi :) A apteka bez płatności kartą... no jedną znalazłem, co śmieszniejsze - w Krakowie :)