Wpis z mikrobloga

WebMirki, zwłaszcza te z #meteorjs #react #javascript . Używam w Meteorze Blaze do generowania widoków, choć wszyscy trąbią o tym jaki React jest super, co to on nie potrafi. Jednak generowanie komponentów w JS jest dla mnie głupie, tworzenie layoutow stron też wydaje się bardziej pracochłonne. W Blaze jak w Angularze czy Vue mogę oddzielić html od JS co wg. mnie jest bardziej intuicyjne.
Niech mi ktoś wytłumaczy ten szał na Reacta, bo wydaje mi się, że jest on bardziej przez Facebooka niz funkcjonalność.

Tak, nie znam się na tym, dlatego pytam.

Wołam jeszcze #webdev #angularjs i #vuejs
  • 6
@Redlic: absolutnie sie nie znam - pare tygodni temu zaczalem przygode z js (na codzien kodze inne rzeczy) i powiem ze robilem podejscie do reacta - bez sukcesu. Vue.js za to chwycilo u mnie od razu - mimo zerowej znajomosci js jakos poukladalem to sobie wszystko w logiczne klocki i mam wyrzezbione to co chcialem.
@mesrs123 zawsze myslałem że to własnie Angular jest przedstawiany jako ten "rozbudowany, trudny" framework. React zachwycił swoją wydajnością (dzięki virtual dom), a wsparcie Facebooka tylko pomogło mu się rozprzestrzenić. Również bardziej podoba mi się Vue.js, ale nie wiem czy warto się teraz w to pchać bo tydzień temu zapowiedziano wersję 2.0
@Redlic: Bo Reakt to ekosystem libów a nie FW. Chcesz mieć ładne formularzyki na JS? To dajesz Reakta. Chcesz mieć routing? Dajesz React-Router. Userzy mają pisać dłuższe teksty? Fejs daje Draft.js do robienia edytorów (a community już zrobiło pierdyliard pluginów). Flux? Masz Flux Dispatcher od Fejsa (i pierdyliard pluginów) lub React-Redux (i pierdyliard pluginów). Testy? Fejsowe TestUtils i/lub Enzyme. Wszystko robisz jak chcesz i nie masz jednego FW który albo jest