Wpis z mikrobloga

Po 1, wolny rynek to wyreguluje i ceny spadną, polecam poczytać Rothbarda etc. ;)


@Dutch: niekoniecznie, może także wzrosnąć.

A Rothbarda czytałem, polecam zwłaszcza fragment w którym twierdzi, że rodzic ma prawo zagłodzić własne dziecko na śmierć:

Thus, Rothbard stated that parents should have the legal right to let any infant die by starvation, and should be free to engage in other forms of child neglect.

( ͡° ͜ʖ
@peszmerd: A jakim człowiekiem jest ktoś, kto idzie po linii najmniejszego oporu? Poza tym: oceny nie są ważne, ale weryfikują wiedzę. A potem taki pajac mówi rodzicom na pogotowiu, że dziecku nic nie jest, nie mamy karetki, proszę jechać do następnego szpitala 100 km dalej. A gówniak umiera w samochodzie z ostrym nieżytem jelit. Słyszałeś kiedyś o niekompetencji i braku wiedzy u ludzi pełniących ważne funkcje?
@lerner:

że rodzic ma prawo zagłodzić własne dziecko na śmierć:

Zawsze się troszkę zagładza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po pierwsze, stopa zwrotu dla państwa (czyli podatnika, czyli ciebie) jest dodatnia, i wynosi bodajże 10%. Oznacza to że na posłaniu kogoś na studia, pośrednio zarobisz.

Lewackie wymysły pod tezę.

Po drugie, chcemy przeskoczyć pułapkę średniego rozwoju a do tego potrzebujemy innowacji i kapitału ludzkiego.

Lewackie konstrukty.

Po trzecie,
@lerner:
Nie, ale serio już, fascynuje mnie tok myślenia, który doprowadził Cię do konkluzji, że magister gównokierunku na Wyższej Szkole #!$%@? z Dzidy (który do tego może np. wylecieć ze studiów na III roku albo je rzucić) zostanie dobrze opłacanym specjalistą łożącym na moje opłaty w Domu Seniora "Złoty Deszcz" :)
@peszmerd: Zgadza się. Najważniejsze jakim jesteś człowiekiem: ja nie chcę pracować z takimi, którzy mają wszystko w 4 literach, opieprzają się i czekają, żeby za nic robić. Nienawidzę podwieszaczy. Z jedną taką cwaniarą pracuję - masakra.
Nie, ale serio już, fascynuje mnie tok myślenia, który doprowadził Cię do konkluzji, że magister gównokierunku na Wyższej Szkole #!$%@? z Dzidy (który do tego może np. wylecieć ze studiów na III roku albo je rzucić) zostanie dobrze opłacanym specjalistą łożącym na moje opłaty w Domu Seniora "Złoty Deszcz" :)


@Dutch: Nie zostanie, i takich właśnie trzeba eliminować. Natomiast korwiniści by chcieli wyeliminować wszystkich dla samej zasady wolności.

A tutaj

Lewackie
@lerner:
Twarde szmarde ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skąd założenie, że średnia OECD przekłada się na Polskę?
Może model kształcenia wyższego jest w całym OECD inny i bardziej efektywny?
Może np. jest mniej gównokierunków i gównouczelni?
Może magister jest towarem a nie prawem?

itp. itd.
@lerner: Uczelnie publiczne z tych rankingów często działają na modelu biznesowym uczelni prywatnych, poza tym mają, jak w Polsce, ugruntowaną reputację, zapewnione finansowanie i napływ studentów. Prywatne w takich warunkach konkurują na nieuczciwych warunkach, więc skupiają się na odrzutach z uczelni publicznych albo na innych niszach. Uczciwe badanie powinno brać takie rzeczy pod uwagę.