Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, idiotyzm ludzi na studiach mnie przerasta.
Napisał chwile do mnie koleś z roku, gadka szmatka po czym pyta czy umiem na kolokwium - uczciwie mówie ze 95% wykute na blachę.
A w odpowiedzi słyszę: hehe to pomożesz mi, bo kaca miałem i nie mogłem sie uczyć.


#studbaza #bekazpodludzi
  • 114
  • Odpowiedz
@Atencyjny_Gerbil: @jrs2: zgadzam sie w 100%, u mnie też ludzie ściagaja na potęgę, jestem na 2 roku i ostatnio na ćw z elektrotechniki dziewczyna podnosi rękę i się pyta ile Hz ma kHz xD serio, egzaminy na sesji powinny być ustne i byłoby po problemie. A nie potem taka laska inżynier i ona nie zna przedrostka kilo xD

ps. pamiętam jak miałem egzamin z materiałoznawstwa i wygladal on tak ze
  • Odpowiedz
a podatnik placi. Tak dziala socjalizm, pozdro dla wyborcow partii Raklem


@Dutch: no i tu się daczu mylisz ;)
Tak działa akurat bon edukacyjny, czyli system "pieniądze idą za uczniem/studentem", tak bardzo propagowany z resztą przez Korwinistów.

Uczelnie i szkoły nie chcą stracić kasy idącej za uczniem więc akceptują ściąganie i walenie w #!$%@?. W przypadku szkolnictwa sprywatyzowanego byłoby jeszcze gorzej, bo właściciel miałby dodatkowe parcie na zysk.
  • Odpowiedz
@jrs2:

wywalanie za ściąganie to dobry sposób weryfikacji jeszcze przed wejściem na rynek pracy.

no przecież wywalają za ściąganie. No chyba że chodzi Ci o wywalenie z uczelni co jest idiotycznym pomysłem.
  • Odpowiedz
@Oude_Geuze: zależy na jakich ja jak startowalem na swoje gdzie przedmiotem prowadzącym jest chemia i biologia w każdej postaci #!$%@? umiałem podejrzewam że nie napisałbym matury podstawowej z chemii i biologi na te marne 30%. Na 1 roku co tydzień chodziłem na korepetycje z chemii by nadrobić materiał. Teraz jestem na 3 roku bez warunków z miarę dobrymi ocenami na poziomie 4 bo #!$%@? jak mogę. Zgadzam się ze jest masę
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: pewnie to że jak ma się np. w tygodniu 9 kolosów a tak bywa (bo się nie zdało albo było się długo chory w pierwszych terminach) i student został przyłapany na gównoprzedmiocie gdzie cała "nauka" polega na wkuwaniu debilnych formułek z prezentacji która jest czytana słowo w słowo przez wykładowcę i nie ma się czasu na naukę takiego gówna bo się #!$%@? przy okazji 4 inne przedmioty, zamiast się na
  • Odpowiedz
@lerner:

Tak działa akurat bon edukacyjny, czyli system "pieniądze idą za uczniem/studentem"

Nic nie wiem o bonie edukacyjnym w polskim systemie szkolnictwa wyższego :)

Wiem natomiast o bezpłatnych studiach rozdawanych jak cukierki każdemu jełopowi, który chce sobie przedłużyć młodość, w pakiecie ze zniżkami na komunikację, akademikami i królową patologii pt. stypendium socjalne. A podatnik płaci. I płacze.

tak bardzo propagowany z resztą przez Korwinistów.

Nawet kuce mogą błądzić :)

Uczelnie i
  • Odpowiedz
totalnego sprywatyzowania


@Dutch: nie zgodzę się.
Po 1, według OECD, koszt semestru studiów w Polsce to 15 tys złotych. Kogo w Polsce stać na płacenie 2500zł czesnego co miesiąc?
Według Wyborczej, z 4,5k netto jesteś w 10% zarabiających.

I to wariant optymistyczny, bo obecnie uczelnie nie muszą przynosić zysku, wystarczy że się zbilansują.
Dobrze wiesz że są dwie drogi - pójście w ilość lub w jakość.
Pójście w jakość
  • Odpowiedz
@Dutch: Poza tym, nawiasem mówiąc, to dobre uczelnie prywatne są wyłącznie fenomenem w USA.
Niedawno zrobiłem sobie taki arkusz 50 najlepszych uniwerków świata, i tylko 27% to szkoły prywatne. Za to 100% szkoł prywatnych z tego rankingu to szkoły z USA. Gdyby wywalić USA z zestawienia, w rankingu nie będzie żadnej szkoły prywatnej.
  • Odpowiedz
@lerner:

cumplu liczba studentów w Polsce spada systematycznie od 2007r.

No, pewnie w liczbach bezwględnych spada. Z przyczyn demograficznych.
Natomiast odsetek hehe studętów przedłużających sobie młodość na koszt podatnika w danym roczniku zapewne pozostaje niezmienion.

Po 1, według OECD, koszt semestru studiów w Polsce to 15 tys złotych. Kogo w Polsce stać na płacenie 2500zł czesnego co miesiąc?

Po 1, wolny rynek to wyreguluje i ceny spadną, polecam poczytać Rothbarda etc.
  • Odpowiedz
nie chce mi się czytać tych wszystkich komentarzy bo temat po raz setny, ale:
Na zachodzie nie ściągają - zachód taki zajebisty, bądźmy jak oni.
Na zachodzie są uchodźcy - zachód #!$%@?, nie bierzmy z nich przykładu.
  • Odpowiedz
@piotr-maszkar: Dzięki Cumplu :)
@dominik-baleta: Dziękuję, stolec w normie, a jak Twój?
@mafiozorek: Dzięki Cumplu, całe szczęście stulejka już pekła. Udanego dnia
@Angel_of_death: Cumplu studenci!=uchodźcy, no bez przesady xD

Co istotne, to moje subiektywne zdanie. Chcesz? ściągaj, ale nie ode mnie, bądź moim kosztem. Nie widzę sensu ponoszenia ryzyka, gdy nie trzeba. Nie spodziewałem się takiej fali hejtu w stronę mojej osoby tylko dlatego, że nie w naszym
  • Odpowiedz