Wpis z mikrobloga

#polska #emigracja #webdev #webdesign #programowanie
Witam was Mirosławy, obu płci.
Czytam sobie was od jakiegoś czasu i wiem że wy będziecie wiedzieć lepiej.
Mieszkam za granicą od 3 lat bez przerwy, wcześniej wyjeżdżałem i wracałem od 2000 roku, większość mojego dorosłego życia spędziłem poza naszą kochaną Polską. I bardzo mi się chce wrócić, ale nie wiem czy jest sens.
Tutaj mam ogarnięte całe życie, #pracbaza 8-16 nie powala na kolana ale daje przeżyć na wystarczającym poziomie w niestresującym środowisku, z tym że już zostanie tak do końca życia (nie ma możliwości awansu, pensja rośnie co rok jedynie).
Poza tu tym mam znajomych, hobby, czas spędzam na rzeczach które lubię robić, powinienem być (i raczej jestem) szczęśliwy. Ale ciągle jest ta myśl z tyłu głowy - wracaj. Jesteś z Polski, tylko tam możesz coś osiągnąć (lvl 35 stuknął czyli ostatnia szansa na zmianę) tam jesteś w 100% u siebie, zawsze ci ktoś pomoże, wyższy poziom życia, dotacje sracje itd.
I teraz tak, pracy raczej nie znajdę w tym co robię tutaj. Ogarniam pomału, uczę się robienia stron www, skończyłem PHP, javascript, cssy i html w codecademy, #udemy też teraz zaczynam robić, opanowałem wordpressa, wypróbowałem setki thesów i pluginwów, dostosowywałem je do swoich potrzeb, grzebałem w kodzie - ogólnie to też lubię robić i mam trochę pojęcia, ale nie mam doświadczenia w #korposwiat. Nie będę tu swoich projektów wrzucał bo nie o tym jest ten post.
Ten post jest o tym czy wracać czy nie. Sytuacja finansowa - bez kredytów, jedynie -6000 na karcie, w PL mam auto, wynajęte mieszkanie +1000, upadający biznes +1000, dwa #gowniak +1000 (są ze mną ale jak wrócę to 2 x 500+) ( ͡° ͜ʖ ͡°), i mam gdzie mieszkać (dom na zapadłej wsi). Jestem w stanie ogarnąć jeszcze życie w Polsce czy lepiej zostać gdzie tam gdzie jestem?
Z góry dzieki za wszytskie głosy i opinie.

Wracać czy nie wracać?

  • Jestem za granicą - wracaj 4.2% (43)
  • Jestem za granicą - nie wracaj 9.3% (96)
  • Jestem w Polsce - wracaj 20.0% (207)
  • Jestem w Polsce - nie wracaj 46.2% (478)
  • Sprawdzam 20.4% (211)

Oddanych głosów: 1035

  • 37
@zikomdc: Moim zdaniem zostań gdzie jesteś. W PL pewnie dostaniesz mniej a wymagania będą wyższe. Polityka finansowania pracownika (mówię o korporacjach zagranicznych) jest tak skonstruowana, iż w tej samej firmie, na tym samym stanowisku za granicą, osoba w PL dostaje mniej, wykonując większą ilość zadań do odpowiednika zagranicą.
Sam z różowym chciałbym wyjechać, jednakże ona jest za bardzo przyzwyczajona do rodziny i mieszkania w bloku...sic.
@zikomdc: Przyzwyczaiłeś się już do innego standardu więc nie wracaj. Kodzenia się ucz i zmień pracę. Kolega siedział kilka lat w WB, wrócił do PL, posiedział rok. Próbował znaleść pracę w zawodzie (barman, sommelier) ale oferowali stawki godne jedynie studenta. Wrócił do Anglii. Jak mu mówiliśmy by nie wracał to nie słuchał. Zmarnował tylko rok frustracji.
@zikomdc: z twojego postu wynika, że myślisz o Polsce i jednak nie jesteś szczęśliwy tam gdzie jesteś (jaki kraj obecnie?). Wracaj. Doświadczenie masz, robotę znajdziesz. Jak ci się nie spodoba w PL to chyba problemów żeby wrócić nie będziesz miał?

Z drugiej strony to twoje życie, nie kieruj się tym co inni mówią i myślą, każdy ma inne priorytety. Jednym się podoba zagranicą bo za minimalną można tu wyżyć, dla innych
nie zarabiam w Polsce czyli >800 na członka rodziny = 2x500+ :)

wyższy poziom życia


@zikomdc: Dlaczego nie korzystasz z dodatków na dzieci tam gdzie mieszkasz?

I bardzo mi się chce wrócić

Poza tu tym mam znajomych, hobby, czas spędzam na rzeczach które lubię robić, powinienem być (i raczej jestem) szczęśliwy.


Odpowiedz sobie na pytanie co Cie tak ciągnie do PL, dzieci? Sprowadź je do siebie.
Praca bez awansu? Podpisałeś lojalke
Tajlandia


@zikomdc: Porzuciłeś dzieci i pojechałeś w świat żeby się wyszaleć, teraz starzejesz się i zaczynasz mieć poczucie winy czy co? Bo jeżeli chciałes jechać na "zarobek" to mogłeś wybrać np. Niemcy,500/800km od domu w PL a dzieci widywał byś co tydzień gdybys tylko chciał. Plus wpadło by prawie 400eur kindergeldu miesięcznie
a nie możesz w tej Tajlandii pracować zdalnie dla jakiejś firmy z eu/usa tak jak fełer i spółka?


@qwertyu: Przeczytaj jego wpis on ogarnal to wszystko na codeacademy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na staz w Polsce wymagaja wiecej a co dopiero do pracy zdalnej.
@zikomdc: wrócisz, pojdziesz na rozmowe i sie dowiesz "że mało pan umi" choć oferować beda jalmużne netto. Dostaniesz sie, podniesiesz umiejestności to potem będziesz nosił robote do domu, a wszystko to majac drwiny kolegóF za plecami i uscisk dłoni szefa. Słynne 500+ nie uratuje Cie, bedziesz miał jedynie te chwile wytchnienia w fotelu na zapadłej wsi, spoglądajac jak pieknie cebula wzrasta, jak smakuje polskie powietrze i szumi strumyk latem. Smaku goryczy