Wpis z mikrobloga

Z okazji urodzin sprezentowałem sobie takie oto #ksiazki więc #chwalesie

Przy każdych zakupach dodaję zawsze książkę "Rok 1984" George'a Orwella, aby móc podarować komuś w prezencie, bo dla mnie to jedna z najbardziej uświadamiających i kształtujących lektur w życiu.

W związku z #afera #panamapapers organizuję #rozdajo w którym biorą udział wszyscy. Zasady znacie. Wysyłka na mój koszt. Losowanie 05.04.2016 o 23:59.

W zamian oczekuję od Was propozycji książkowych typu must-read na kolejne urodziny, które już za 11 miesięcy ( ͡ ͜ʖ ͡)
sortris - Z okazji urodzin sprezentowałem sobie takie oto #ksiazki więc #chwalesie 
...

źródło: comment_fis14o7vyhfeZIaA3wEB8apuvJigqEwL.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@sortris: "Diuna" Franka Herberta. Tak jak zawsze byłem sceptykiem wobec science-fiction, tak Herbert sprawił, że zaniemówiłem. Przeczytałem trzy pierwsze części, dalej się boję (podobno spada poziom), ale to jedne z niewielu książek w moim życiu, które mnie zupełnie uczciwie przerosły.
  • Odpowiedz
@sortris: Jeśli lubisz historię Rzeczpospolitej Szlacheckiej i nie zraża Cię jej fabularyzowana wersja to polecam twórczość Jacka Komudy "Samozwaniec" czy "Bohun" - taki trochę Sienkiewicz XXI w.
Z takich cięższych lektur o historii Polski to "Obłęd 44" Zychowicza. Krytyczna analiza Powstania Warszawskiego i polityki II RP przed i po wybuchu wojny.


A ostatnia propozycja, którą zapewne już czytałeś to "Wiedźmin" bo tak ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@sortris: właśnie zacząłem 1984. przeczytałem dopiero 45 stron, a zapowiada się świetna lektura! :) naprawde polecam komuś, kto wcześniej nie czytał i się wacha. warto spróbować :)
  • Odpowiedz
@sortris: "Cesarski poker" Waldemara Łysiaka-lubię książki po których mam nowe doznania, tak jak z różnymi rodzajami piwa, tak tutaj w mojej pamięci pozostały niezadarte wspomnienia o niej(:
"Gniazdo Światów" Huberatha-nie jest to żaden must habe, ale ta książka jest bardzo oryginalna jak dla mnie, pozwala doznać książki na nowo^^
No i Zajdel, trzeba swoje znać i chwalić^^
  • Odpowiedz
@sortris: Dzikie serce daje lekka dawke raka imo... Podarowala mi ja na urodziny moja ex jakies 10 lat temu i kojarze ten tytul z infantylnoscia... Ale moze to przez uraz :P
  • Odpowiedz