Wpis z mikrobloga

Z okazji urodzin sprezentowałem sobie takie oto #ksiazki więc #chwalesie

Przy każdych zakupach dodaję zawsze książkę "Rok 1984" George'a Orwella, aby móc podarować komuś w prezencie, bo dla mnie to jedna z najbardziej uświadamiających i kształtujących lektur w życiu.

W związku z #afera #panamapapers organizuję #rozdajo w którym biorą udział wszyscy. Zasady znacie. Wysyłka na mój koszt. Losowanie 05.04.2016 o 23:59.

W zamian oczekuję od Was propozycji książkowych typu must-read na kolejne urodziny, które już za 11 miesięcy ( ͡ ͜ʖ ͡)
sortris - Z okazji urodzin sprezentowałem sobie takie oto #ksiazki więc #chwalesie 
...

źródło: comment_fis14o7vyhfeZIaA3wEB8apuvJigqEwL.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sortris: Oj, panie drogi...

-Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak to jest być wiejskim weterynarzem na zadupiu, albo szukasz czegoś odprężającego do poczytania, polecam całą serię Wszystkie stworzenia duże i małe J. Herriota.
-Jeśli zaś nie ma tego na twojej półce, to wg. mnie obowiązkowa pozycja dla dużych i małych, każdy ją rozumie na swój sposób, a jest piękną historią pełną metafor, czyli Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupéry
-Skoro Lovecraft, to może i Ursula Le Guin i Czarnoksiężnik z Archipelagu?
-I moja osobista najulubieńsza książka. Niby bzdurna, o kotkach i dla dzieci, ale coś mnie w niej dalej urzeka (i muszę się zaopatrzyć ponownie, bo poprzednia mi się rozpadła z zużycia ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) Sny kota Warłapa Jest wniej naprawdę coś
  • Odpowiedz
@sortris: Moim zdaniem dobrą książką jest "Zbrodnia doskonała" Jerego Hoar. Niekoniecznie jest to must-read ale jeśli potrzebujesz czegoś, żeby ogarnąć się zaraz po skończeniu jakiejś dłuższej książki to jest to spoko odskocznia.
  • Odpowiedz
@sortris: "Długa droga z piekła" - biografia Marylina Mansona, napisana przez Neila Straussa - możesz nie interesować się muzyką, ale od tej pozycji nie sposób się oderwać przed jej skończeniem
  • Odpowiedz
@sortris: właśnie mam zamiar sobie kupic 1984 bo to moja ulubiona książka.
A jeśli chodzi o "must read" to polecam Nędznicy ,Mistrz i Małgorzata ,Zbrodnia i Kara ,Folwark zwierzęcy, Atlas Chmur.
  • Odpowiedz
@sortris: Skoro juz o Orwellu mowa, to zapewne wiesz, że autor pisząc "Rok 1984" inspirował się utworem "My" E. Zamiatina. Jeśli nie czytałeś, to koniecznie to zrób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dropthedrop: bardzo lubię takie polecenia w formie mega krótkich recenzji. Dzięki za propozycje i życzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GrabkaMan: bardzo ładny avatar ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzięki wszystkim za propozycje. Sporo tego się zrobiło ʕʔ
  • Odpowiedz