Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z temperaturą silnika w audi A4 B6 1.9TDI 130KM. Za nic nie idzie go zagrzać do 90st, nawet żeby uzyskać 75st to naprawdę trzeba się postarać. A jak już się nagrzeje do 90st (kilka razy udało mi się osiągnąc ale jak miałem podczepioną przyczepkę) to wystarczy, że auto postoi na biegu jałowym 2-3 minuty i temp dosyć szybko spada do 70-75st. Myśle że jakby dłużej postał to by jeszcze bardziej spadła.
Gdzie szukać przyczyny? Termostat wyjmowalem i wydaje się wporzadku.
#vw #audi #volkswagen #diesel #pytanie #pytaniedoeksperta #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 18
@mrbarry: Termostat. Przerabiałem ostatnio ten sam temat w 1.9TDI 115KM. Możesz się jeszcze podpiąć kablem, i sprawdzić jakie bedzie wskazanie temperatury w VCDS (żeby wykluczyć zegary).
@mrbarry: U mnie pomogła wymiana termostatu. Objawy byly niemal identyczne - temperatura 80 zamiast 90, do 90 rzadko dochodziło i szybko spadało. Po wymianie termostatu - jest 90, czyli wszystko ok.
@mrbarry: Moja wymiana dotyczyła Golfa 4, a termostat został kupiony w sklepie motoryzacyjnym. Koszt kilkadziesiąt złotych, dokładnej ceny nie pamiętam juz.
@mrbarry: Wyjąłeś termostat, do którego dojście w tym samochodzie jest dość kiepskie i go nie wymieniłeś? Wymieniaj bez żadnej gadki, Wahler bardzo dobry kosztuje w hurcie dla warsztatu około 30 złotych więc za 40-50 ktoś Ci go sprzeda. I wyjmij te kartony i szmaty z chłodnic