Wpis z mikrobloga

Mirasy, prośba o taką małą burzę mózgów.
Idę jutro na rozmowę o pracę jako PM. Z tego co mi powiedział rekruter docelowy projekt, który miałbym prowadzić już trwa.
Jakie pytania powinny paść z mojej strony, żebym się nie wkopał w jakieś bagno i nie podjął się dokończenia projektu, którego np. nie da się uratować? Sam wymyśliłem takie:
1. Dlaczego poprzedni PM odszedł?
2. Na jakim etapie jest projekt (projektowanie, instalacje)?
3. Jacy są główni interesariusze?
4. Kiedy rozpoczął się projekt i jaka jest planowana data zakończenia w umowie z zamawiającym?
5. Czy data zakończenia jest zagrożona?
6. Jakie ryzyka zostały zidentyfikowane na projekcie? Które wystąpiły i jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia pozostałych?
7. Czy finansowanie i plan wykonania projektu idzie zgodnie z planowanym harmonogramem?
8. Jaka jest struktura zespołu projektowego i struktura firmy?
9. Jaka część budżetu jest przeznaczona na pokrycie ryzyk i czy wykorzystanie ryzyk jest w gesti PMa?
10. Czy, jeżeli tak ocenię, jest możliwe zakończenie projektu starając się zminimalizować stratę?

Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie proszę. Projekt dotyczy nie mojej branży choć bardzo pokrewnej, ale na pewno zajmie trochę wdrożenie i boję się, że nawet jak dadzą dobrą kasę to wkopię się w jakieś bagno.
#pm #zarzadzanie #it #pracbaza #rekrutacja
  • 8
@za_mlodu_socjalista: Czy jest dokumentacja analityczna i wykonawcza? Gdzie zdeponowana?
Jaka jest odpowiedzialność za poszczególne produkty na projekcie ?
Czy projekt jest realizowany insorsowo czy przez dostawce/dostawców?
Jesli dostawcę/dostawców - kto jest managerem kontraktu?
Czy w ramach prac nad projektem przewidziany jest czas dla Ciebie na wykonanie analizy raportu otwarcia?
Wg jakiej metodyki jest realizowany projekt?
Jakie są deadline na główne kamienie i z czego one wynikają?
jakie są główne ograniczenia projektu?
@za_mlodu_socjalista: a gdzie masz tą rozmowę ( ͡° ͜ʖ ͡°) może być na PW, tak się składa, że jutro mam kilka rozmów z kandydatami na PM do trwającego projektu ( ͡ ͜ʖ ͡)

Chyba ze mi zablokują, bo coś corporate pyszczy żeby poza Polską szukać :)