Wpis z mikrobloga

Dwóch Arabów przyjechało do Polski i założyło między sobą, który z nich się lepiej zintegruje z naszym krajem.

Mija rok, spotykają się i pierwszy mówi:

- No ja właśnie skończyłem z dzieciakami oglądać skoki narciarskie w TV, żona ugotowała na obiad schabowy z mizerią i ziemniakami, i zaraz zabieram je do muzeum Powstania Warszawskiego, a ty?

- #!$%@? tam skąd przyjechałeś kozojebco_ - odpowiada drugi.

#humor #suchar #pasjonaciubogiegozartu #czarnyhumor
  • 140
@Dutch: Trochę się dziwię i podziwiam ludzi, którzy próbują Ci polskość przybliżyć, mów co chcesz ale nie uwierzę że podchodzisz z rodziny na którą się powołujesz. Nie masz prawdziwie polskiej krwi, nie czujesz tego kraju i jego historii. Twoje podejście jest charakterystyczne dla cynika, materialisty, człowieka który widzi tylko to, co ma przed nosem i w sumie napisałeś to chyba w którymś poście. Chcesz mieć co do garnka włożyć. I tyle.
Każdy chciałby sie urodzić w Arabii Saudyjskie


@SerCheddar: huehue no chyba nie. No chyba, że Ci się poszczęści i będziesz w tych 2-4 tys ludzi z rodziny rządzącej. To bym chicał. Takto wolałbym wylądować w Sosnowcu.
Nie dorosłeś jeszcze do pewnych emocji i uczuć, albo nie odkryłeś ich w sobie


@lazzyday: Chyba raczej z nich wyrósł. Odrzucenie patriotyzmu wymaga chłodnych przemyśleń i podważenia tego, czym indoktrynuje się nas od najmłodszych lat w szkole i w domach rodzinnych. Ja rozumiem, że naturalną reakcją na brak patriotyzmu jest oburzenie i próba jego racjonalizacji, bo dotykamy postaw, które mamy zakorzenione bardzo głęboko w naszych umysłach, ale argumenty których używasz zwyczajnie
@Tarec: Na identycznej zasadzie możesz uargumentować odrzucenie przyjaźni, miłości, swojej wlasnej rodziny, dosłownie wszystkich naturalnych dla jednostki uczuć. Taki będziesz progresywny. Później zostaje tylko cynizm i nihilizm i coraz mniej śmieszne memy z Szopenhauerem.
@lazzyday: Co? W jaki sposób mój komentarz mógłby uargumentować odrzucenie miłości i przyjaźni? To są więzi, na które masz oczywisty wpływ. Natomiast na wybór ojczyzny nie masz żadnego, a mimo to słuszność patriotyzmu zakłada się a priori. Analogią do patriotyzmu, jeśli już, byłaby sytuacja, gdy twoja życiowa partnerka byłaby Ci przydzielana losowo, a jeśli nie byłbyś z niej bezwarunkowo dumny i nie uważał jej za lepszą od innych losowych, to ktoś
@Tarec: Nie wybierasz. Miłość i przyjaciół dobierasz sobie według klucza chemii w Twoim mózgu, ciągnie Cię w sposób oczywisty do osób, które odpowiadają Twoim genom. I to jest naturalna kolej rzeczy.

Podobnie jak przywiazanie do żony, dzieci, domu, plemienia, narodu.
no bardzo mi przykro, że masz pecha urodzić sie w stosunkowo biednym kraju (jak na warunki europejskie). Każdy chciałby sie urodzić w Arabii Saudyjskiej i mieć ustawione życie co nie? Jak urodzisz sie w biednej rodzinie to za co masz ich lubić. Małe zarobki, #!$%@? zarządzanie itd. Możesz za to obwiniać polityków, historie czy geografie. Prawda jest taka, że jeśli bierzemy pod uwage całe społeczeństwo to nie jest to wynik tego, że