Wpis z mikrobloga

Dwóch Arabów przyjechało do Polski i założyło między sobą, który z nich się lepiej zintegruje z naszym krajem.

Mija rok, spotykają się i pierwszy mówi:

- No ja właśnie skończyłem z dzieciakami oglądać skoki narciarskie w TV, żona ugotowała na obiad schabowy z mizerią i ziemniakami, i zaraz zabieram je do muzeum Powstania Warszawskiego, a ty?

- #!$%@? tam skąd przyjechałeś kozojebco_ - odpowiada drugi.

#humor #suchar #pasjonaciubogiegozartu #czarnyhumor
  • 140
@SerCheddar:

Jedziesz stereotypami i tyle.

Jak powiedział Dr Hałs - "stereotypy pozwalają uporządkować rzeczywistość" :)

Pewnie jakbym rzucił hasło "gej" albo "wyborca Swetru" też byś zobaczył w głowie stereotyp utworzony na swoje potrzeby.

tzn. w Twoim przypadku bardziej jest tak, że Polski po prostu nie lubisz

A da się ją lubić? Za co? Za żubra w Puszczy Białowieskiej?
@SerCheddar:
No to za co da się ją lubić? Za głupie, zawistne, konfliktowe społeczeństwo o mentalności biedaka? Za to że 80% zarejestrowanych aut ma powyżej 10 lat? Za to że odsetek śmieciówek jest precedensowy w skali europejskiej i sięga 30%? Za to, że średnia płaca zamyka rankingi UE? Za to, że Human Retards wymagają listu motywacyjnego na stanowisko konserwatora powierzchni i płaskich, a po interwju nie raczą dać sygnału, że poszło
@Dutch: no bardzo mi przykro, że masz pecha urodzić sie w stosunkowo biednym kraju (jak na warunki europejskie). Każdy chciałby sie urodzić w Arabii Saudyjskiej i mieć ustawione życie co nie? Jak urodzisz sie w biednej rodzinie to za co masz ich lubić. Małe zarobki, #!$%@? zarządzanie itd. Możesz za to obwiniać polityków, historie czy geografie. Prawda jest taka, że jeśli bierzemy pod uwage całe społeczeństwo to nie jest to wynik
@Dutch: pytasz co kraj może zrobić dla Ciebie, a co Ty zrobiłeś dla kraju?
Jak nie ma tu nic co lubisz to jest mi z tego powodu bardzo przykro. Ja kieruje sie tym, że powinno sie walczyć o swoje, powinno sie kierować interesem narodowym, dążyć do rozwoju miejsca gdzie sie mieszka
Z takich bardziej materialnych rzeczy to podobają mi sie polskie miasta no i lubie naszą wódke
@SerCheddar:

pytasz co kraj może zrobić dla Ciebie, a co Ty zrobiłeś dla kraju?

Płacę tysiące złota vatów sratów na zasiłki dla bezrobotnych prawaków ;) Nie wystarczy?

Z takich bardziej materialnych rzeczy to podobają mi sie polskie miasta no i lubie naszą wódke

Sam widzisz - jeśli taki miłośnik tej pięknej ziemi po godzinnej dyskusji jako powody do jej umiłowania potrafi wskazać tylko "miasta" i "wódkę" (btw ruscy mają lepszą), to
@Dutch: podawać minusy niż plusy jest łatwiej. Niemcy: zaczeli obydwie wojny światowe, wymordowali Polaków i Żydów, mają obrzydliwe jedzenie, brzydki język i dziewczyny (ster.) czemu ktokolwiek chciałby być Niemcem?

Ze mną było odwrotnie. Jak byłem młody to myślałem o tym czemu moi rodzice nie wyemigrowali, przecież gdzie indziej jest lepiej. Potem doszedłem do wniosku, że dobrobyt trzeba tworzyć u siebie a nie u kogoś