Wpis z mikrobloga

Dlaczego kurierzy mają takie problemy z myśleniem?
Paczka na oko 30 kg, wielka szafka, gość ma mój numer telefonu - ale NIE, NIE można zadzwonić godzinkę wcześniej i się umówić, ewentualnie uprzedzić, że się będzie za trochę, tak żebym mogła wyskoczyć z pracy albo poprosić kogoś o odbiór. Nie, po co, skoro można zadzwonić kiedy się już stoi pod domofonem z szafą i ze zdziwieniem stwierdzić, że o dwunastej nie ma nikogo w domu! Niesamowite!

I sytuacja powtarza się praktycznie za każdym razem kiedy coś zamawiam (kiedy jestem zmuszona, bo kiedy mam wybór, wolę korzystać z paczkomatu). Raz nawet, kurier (DPD) bezczelnie mnie opieprzył przez telefon, że jak to, on przyjechał, a ja mam czelność nie być w domu... I wyskakuje do mnie z pretensjami!

Czy naprawdę tak dużo wysiłku intelektualnego potrzeba, żeby zrozumieć, że zdrowy na umyśle człowiek kiedy zamawia coś z internetu, to niekoniecznie bierze tygodniowy urlop, żeby siedzieć w domu i czekać na kuriera? Że przeciętny człowiek przed południem siedzi prawilnie w pracy lub na uczelni? I, że kulturalny telefon wykonany godzinkę wcześniej, zwłaszcza przy przedmiotach >20kg , może oszczędzić zachodu i jemu i klientowi? Czy to jest naprawdę takie trudne?

#kurier #kurierzy #gorzkiezale #przemyslenia
  • 118
@NieznanyAleAmbitny: niestety nie byłam w stanie zrobić innego przekierowania, bo a) nie znałam nawet nazwy firmy kurierskiej, b) nie miałam żadnych danych na temat tej paczki. normalnie nie jest natomiast to, że przyjechał 4 dni później.
@HetmanPolnyKoronny: a) nie znałam nawet nazwy firmy kurierskiej - nie mogłam zatem dać znać, b) nie wiedziałam, kiedy paczka przyjdzie, a akurat byłam wtedy często w domu i nic nie poradzę, że przyszła wtedy, kiedy akurat wyszłam.
@Odczarowana: Uważaj, ja jak kiedyś napisałem tutaj takie żale na kurierów to zostałem #!$%@?, że powinienem w domu siedzieć i na niego czekać a jak mnie nie ma w domu od 9 do 17 to powinienem #!$%@?ć na drugi koniec Warszawy do magazynu. A jak coś podobnego napisałem na FB firmy kurierskiej to mnie banda kurierów-sebixów #!$%@?ła, że czego to ja oczekuję i w sumie powinienem się cieszyć, że w ogóle
Mam wrażenie, że większość niebieskich pasków jedzie po dziewczynie tylko dlatego, że jest dziewczyną. Kobieta przecież nie może mieć racji, dojebmy ją.
Uważajcie, bo się Wam stuleje pozrastają.
@Odczarowana: Nie zapomnij następnym razem zadzwonić do piekarni na godzinę przed zakupami. Kulturalny człowiek przecież dzwoni z wyprzedzeniem, żeby sklep mógł przygotować zamówienie. A nie, przychodzi jak lord i każe bułki w pośpiechu pakować.


@Amfidiusz: po pierwsze jest różnica gdy kupujesz coś od osoby prywatnej, a firmy. Jak kupisz coś z ogłoszenia nie od firmy, to raczej nie idziesz do kogoś do domu kiedy Ci się podoba, tylko umawiasz się
@inwalida: kurierzy przyjeżdżają w godzinach od 7 do 21 (u mnie). Pracuje od 9 do 17, jaką mam pewność, że będzie akurat w tym czasie?
@Odczarowana: Ty też się ogarnij. Kurier w ciągu dnia nie ma 10 paczek tylko sporo więcej.
Natomiast mam dla Ciebie protip - jak czekam na paczkę i dostane info, ze jest u kuriera, dzwonie na infolinię i proszę o komórkę do kuriera. Dzwonie, dogaduje się
dużo wysiłku intelektualnego potrzeba,


@Odczarowana: Inteligentna osoba kupując jakąś rzecz przez internet zauważa w pewnym momencie taką rubryczkę na informacje dodatkowe. Można tam wpisać coś takiego: "Proszę kuriera o telefon przed doręczeniem paczki" Kurier wtedy elegancko dzwoni wcześniej. Ale jak widać lepiej po cebulacku sobie ponarzekać. Więc jeśli komuś tutaj sprawia problem myślenie - to Tobie xD

EDIT: Zamawiałem wiele paczek 7, DHL, DPD i NIGDY nie miałem problemu, jeśli mnie